Kolejny klub tuż przed sezonem wycofuje zespół seniorów z rozgrywek Klasy A

Pomorzanin Nowogard poinformował na Facebooku, że zespół seniorów nie przystąpi do rozgrywek zachodniopomorskiej Klasy A.

Pomorzanin Nowogard w ubiegłym sezonie zajął 15. miejsce w tabeli rozgrywek pierwszej grupy zachodniopomorskiej Klasy Okręgowej. Zespół spadł do Klasy A i w najbliższy weekend miał rozpocząć rozgrywki w drugiej grupie.

Klub poinformował jednak za pośrednictwem Facebooka, że drużyna seniorów zostaje wycofana z rywalizacji. Komunikat brzmi dość dziwnie, a nawet śmiesznie, gdyż osoba publikująca tekst postanowiła pochwalić się działaniami, które przyniosły środki na funkcjonowanie Pomorzanina. Następnie w ostatnim zdaniu, już po wystawieniu laurki, otrzymujemy informację, że zespół seniorów zostaje wycofany z rozgrywek.

Komunikat Pomorzanina Nowogard

W pierwsze kolejności należy podziękować tym wszystkim, którzy w wyjątkowo trudnym dla Klubu okresie poświęcili swój czas i środki finansowe, żeby utrzymać działalność wszystkich 4 sekcji sportowych jak również zadbać o sprawne funkcjonowanie Stadionu Miejskiego oraz Domku Harcerza. Zarząd LKS Pomorzanin pozyskał dodatkowo na ten cel ponad 50 000 PLN. Biorąc powyższe pod uwagę jak również co raz większy kryzys ekonomiczny w kraju i skomplikowaną sytuację polityczną w Nowogardzie jeszcze raz bardzo wszystkim dziękujemy!

W sierpniu Zarząd LKS Pomorzanin podjął kilka trudnych decyzji jak i wykonał określoną pracę w celu pozyskania kolejnych środków finansowych na bieżącą działalność oraz na utrzymanie Stadionu Miejskiego i Domku Harcerza. O szczegółach poinformujemy wkrótce. Natomiast już dziś przekazujemy, że ze względów ekonomicznych w najbliższym ligowym sezonie piłkarskim nie będziemy mieć zespołu seniorów.

* (pisownia oryginalna)

********

Klub zablokował możliwość komentowania pod wpisem na Facebooku. Według osób dobrze zorientowanych w realiach funkcjonowania Pomorzanina stoi za tym prezes Marcin Skórniewski. Dyskusja na temat wycofania zespołu przeniosła się na Twittera.

– Marcin Skórniewski, prezes Pomorzanina Nowogard, w sposób wzorcowy usunął awarie, w sposób błyskawiczny. Jest w czołówce krajowej, a nawet światowej. Koniec piłkarskiego Pomorzanina już oficjalnie – pisze Piotr Stolarczyk.

– Chcecie skomentować to na face? A po co? Prezes stwierdził, że nie można. Że nie trzeba – dodaje.

W zespole Pomorzanina Nowogard przez dwa sezony występował były bramkarz Pogoni Szczecin, Radosław Janukiewicz. Golkiper w lipcu tego roku przeniósł się do Regi Trzebiatów, występującej w zachodniopomorskiej okręgówce.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.