Kolejny skandal w Niższych Ligach. Sędzia pobity przez zawodnika podczas meczu Klasy A

W sobotnim meczu dolnośląskiej klasy A doszło do skandalicznych scen. Lechia Piechowice podejmowała Czarnych Strzyżowiec. Pod koniec spotkania nagle jeden z zawodników zespołu gości dwukrotnie uderzył sędziego. Mecz został przedwcześnie zakończony, a sprawą zajmie się Dolnośląski Związek Piłki Nożnej.

W sobotnim spotkaniu pierwszej grupy jeleniogórskiej klasy A Lechia Piechowice na własnym boisku rywalizowała z Czarnymi Strzyżowiec. Zespoły w ligowej tabeli dzieliły zaledwie trzy punkty. Na kilka minut przed końcem meczu gospodarze prowadzili już 2:0 i wszystko wskazywało na to, że dowiozą prowadzenie do ostatniego gwizdka arbitra. Doszło jednak do nieprzwidzianych wydarzeń.

O zdarzeniu informuje na swojej stronie na Facebooku Kolegium Sędziów Jelenia Góra. W 86. minucie doszło do skandalicznej sytuacji. Jeden z zawodników naruszył nietykalność cielesną sędziego Mirosława Postępskiego. Zarząd wspomnianego kolegium wydał komunikat, w którym czytamy:

– Sędzia prowadzący zawody został uderzony dwukrotnie w okolice twarzy przez jednego z zawodników Czarnych Strzyżowiec. W 86. minucie zawody zostały przerwane w związku z zaistniałą sytuacją.

Sędzia meczu Lechia Piechowice – Czarni Strzyżowiec nie czuł się bezpiecznie i podjął decyzję o zakończeniu spotkania. O sprawie poinformowany został Przewodniczący Kolegium Sędziów Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej, który zapewnił pomoc prawną arbitrowi.

Jak informują sędziowie z KS Jelenia Góra, uderzenie arbitra znajdzie swój finał w sądzie:

– Sprawa zostanie zgłoszona do sądu z powództwa cywilnego przeciw winnemu zawodnikowi. Pokrzywdzony sędzia poddał się obdukcji oraz zgłosił sprawę na policję.