Osiem bramek i wysoka wygrana piłkarek Górnika Łęczna

Imponującym zwycięstwem (8:1) piłkarek Górnika Łęczna, zakończył się mecz dziewiątej kolejki Ekstraligi z HydroTruck Radom.

– To na pewno nie będzie tak łatwe spotkanie, jak się wydaje. Beniaminek zapłacił już frycowe i z pewnością będzie chciał pokazać, że również zasługuje na miejsce w Ekstralidze. My mamy jednak inne cele. Będziemy przygotowani na taktykę przeciwniczek i liczymy na to, że zgarniemy trzy punkty – mówił przed meczem trener Robert Makarewicz.

Zgodnie z przewidywaniami od samego początku to zawodniczki z Łęcznej dominowały na murawie. Już po 11 minutach i dublecie Klaudii Miłek, Górnik prowadził 2:0. Dosłownie chwilę później było już 3:0, a swoją premierową bramkę w zielono-czarnych barwach zdobyła Kinga Bużan. Do końca tej odsłony padły jeszcze dwa gole, a strzeliły je Oliwia Rapacka oraz Klaudia Fabova.

Przy wysokim prowadzeniu, szkoleniowiec Górnika Łęczna zdecydował się w przerwie na aż trzy zmiany. Murawę opuściły Julita Głąb, Anna Zając i Weronika Kaczor, a zastąpiły je Jagoda Cyraniak, Anna Gliszczyńska i Dominika Dereń. Druga połowa rozpoczęła się golem Klaudii Fabovej. Siedem minut później na 7:0 podwyższyła przepięknym trafieniem z rzutu wolnego Dominika Dereń.

Radomianki strzeliły bramkę honorową, a jej autorką była Aleksandra Bieryło. Wynik ustaliła w 71. minucie Klaudia Miłek, która skompletowała hat-tricka.

GKS Górnik Łęczna – HydroTruck Radom 8:1 (5:0)