Kolumbijczyk Jean Franco Sarmiento wzmocnił lidera III ligi. „Moim celem jest gra na najwyższym poziomie rozgrywkowym w Polsce”

Jean Franco Sarmiento, urodzony 7 lutego 1997 roku od dłuższego czasu przebywał na testach w Pogoni Grodzisk Mazowiecki, pokazując się na nich z bardzo dobrej strony. Jak znalazł się w Polsce i gdzie jest jego szczyt możliwości? Odpowiedzi poniżej.

Na początek przedstaw się nam, proszę. 

Nazywam się Jean Franco Sarmiento, mam 24 lata i pochodzę z Kolumbii. 

Jak to się stało, że przyjechałeś do Polski?

Mój agent mieszka w Polsce, ma tu liczne kontakty i tak udało mu się załatwić angaż dla mnie w Pogoni Grodzisk Mazowiecki. 

Najlepszy piłkarz, z którym grałeś w tej samej drużynie?

Zdecydowanie John Javier Restrepo, świetny piłkarz, były reprezentant Kolumbii (38 występów przyp. red.) grał między innymi dla Cruz Azul czy U.N.A.L Tigres.

Najlepszy piłkarz, przeciwko któremu grałeś to?

Jest to również Kolumbijczyk, Mayer Candelo. On także reprezentował nasz kraj (11 spotkań), grał również w wielu uznanych klubach w Ameryce Południowej m.in. Millonairos czy Velez Sarsfield. 

Ile goli planujesz strzelić w tym sezonie?

Trudno mi powiedzieć, dopiero integruję się z drużyną, jednak jestem napastnikiem i będę chciał zdobyć jak najwięcej bramek. Na razie udało mi się zaliczyć jedno trafienie w dwóch meczach sparingowych.

Jaki jest Twój pułap umiejętności? Do jakiego poziomu polskiej piłki chciałbyś dotrzeć?

Moim celem jest gra na najwyższym poziomie rozgrywkowym w Polsce, czyli w Ekstraklasie. Czy mi się uda, zobaczymy? Na razie skupiam się na grze dla Pogoni. Jesteśmy liderem III ligi z pięciopunktową przewagą, dodatkowo mamy jeden mecz rozegrany mniej. W tym sezonie celem jest awans i na tym się koncentruję.

Ulubiony klub?

Union Magdalena. Klub, któremu kibicuje od dziecka. 

Ulubiony piłkarz?

Tylko i wyłącznie Leo Messi. Od zawsze.

Jaka jest atmosfera w szatni Pogoni?

Jest bardzo fajna, niestety nie rozumiem języka, ale wszyscy są bardzo pomocni i uśmiechnięci. 

Jakieś zabawne momenty z szatni Pogoni?

Jeszcze nie miałem okazji takich przeżyć, ale mam nadzieję, że spędzę tu dużo zabawnych chwil. 

Co chcesz robić po zakończeniu kariery?

Cieszyć się rodziną, mieć blisko swoich przyjaciół oraz pomoc dzieciom z mojego regionu osiągnąć to, o czym marzą, ponieważ nie jest to najlepsze miejsce do życia. 

Czy miałeś kiedyś problem z kibicami drużyny przeciwnej?

Tak, w Kolumbii jest to normalne w każdym meczu.

Czy gej w szatni to problem?

Cóż, nie mam z tym problemu, zawsze jest między nami, graczami, szacunek.

Jaki jest plan na drugą rundę? 

Mam nadzieję zrobić postęp tak duży, na ile pozwoli mi Bóg.

Dziękuję za rozmowę.

Na koniec wypowiedź trenera Pogoni Krzysztofa Chrobaka na temat Jean’a.

„Jean to zawodnik z dużymi umiejętnościami indywidualnymi, z dobrą techniką i grą 1 vs 1. Ma zmysł do gry kombinacyjnej. Mocno stroną Jeana jest umiejętność zastawienia się, utrzymania przy piłce którą ciężko mu odebrać. Jest dynamiczny, może występować na pozycji napastnika, ofensywnego pomocnika a także skrzydłowego. Na jednostkach treningowych wykazuje dużą motywację i chęć do gry. Na pewno pozyskanie Jeana zwiększy rywalizację w drużynie i da większe pole manewru przy wyborze składu”

Fot. Inesita 744

******

Czytaj też:

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.