Komunikat Widzewa Łódź w sprawie odwołania meczu z Ruchem

Sędzia Tomasz Kwiatkowski nie zgodził się na rozegranie spotkania Widzewa z Ruchem Chorzów z powodu złego stanu boiska po intensywnych opadach deszczu. Władze klubu z Łodzi wydały oficjalny komunikat w sprawie odwołania niedzielnego meczu.

W niedzielę o godzinie 15:00 miało zostać rozegrane spotkanie Widzewa Łódź z Ruchem Chorzów w ramach 12. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Mecz ostatecznie nie doszedł do skutku, ponieważ według sędziego murawa po intensywnych opadach deszczu nie nadawała się do gry.

Władze klubu z Łodzi wystosowały oficjalne oświadczenie w tej sprawie, w którym obszernie odniosły się do niedzielnych wydarzeń.

Oświadczenie Widzewa Łódź

“Widzew Łódź zawsze na pierwszym miejscu stawia sportową rywalizację oraz chce budować markę Serca Łodzi jako miejsca przeżywania niesamowitych emocji w rodzinnym gronie. Niestety, w niedzielę 22 października nie było to możliwe.

Piłkarze, sztaby szkoleniowe i władze obu klubów chciały rozegrać spotkanie, które miało szansę być prawdziwym świętem. Od dwóch dni pracownicy Widzewa oraz MAKiS-u monitorowali sytuację pogodową, wiedząc o powtarzających się problemach z odprowadzaniem wody z boiska, a już w dniu meczu od najwcześniejszych godzin porannych trwały prace, które miały umożliwić rozegranie zawodów, pomimo niewydolnego drenażu murawy.

Na podstawie przyjętych w Klubie procedur został powołany sztab kryzysowy, który na bieżąco kontaktował się z operatorem stadionu, greenkeeperem, a także delegatem Polskiego Związku Piłki Nożnej oraz władzami Ruchu Chorzów. Przy okazji kolejnych kontroli boiska, dokonywanych przez arbitrów, delegata, władze oraz sztaby szkoleniowe obu klubów, ocena stanu murawy ulegała zmianie. Na początku dnia i ok. godz. 14:00 prognozy dotyczące rozegrania spotkania, dzięki przeprowadzonym pracom na murawie i wokół niej, były optymistyczne, sztaby szkoleniowe rozpoczęły przygotowania do przedmeczowej rozgrzewki, a sędzia główny zdecydował się przesunąć moment startu zawodów o piętnaście minut.

Niestety, nieustające opady deszczu, oraz niewydolny drenaż boiska sprawiły, że w tym roku już druga impreza na stadionie, po czerwcowym Pikniku Piłkarskim z okazji 600-lecia Miasta Łodzi, została odwołana, decyzją sędziego głównego, po ostatecznej inspekcji boiska.

Informujemy, że oficjalne ogłoszenie informacji o odwołaniu zawodów przez spikera nastąpiło niezwłocznie po podjęciu decyzji przez arbitra. Komunikaty, które pojawiały się w przestrzeni internetowej były przedwczesne i publikowane jeszcze w trakcie prowadzonych rozmów przez zarządy i sztabu obu klubów, delegata i sędziów.

Z tego miejsca dziękujemy wszystkim pracownikom i wolontariuszom Widzewa Łódź, MAKiS-u oraz MOSIR-u, którzy zrobili bardzo dużo, aby umożliwić przeprowadzenie zawodów. Wyrazy uznania należą się również strażakom z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 7 Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej z Lubochni.

Wyrażamy nadzieję, że odwołanie niedzielnego meczu, straty finansowe poniesione przez Widzew Łódź oraz rozczarowanych kibiców zaprzyjaźnionych klubów będą impulsem do dokonania zmian infrastrukturalnych na stadionie, o których władze Widzewa informowały już podczas rozgrywania meczów w Fortuna 1 Lidze. Jesteśmy gotowi wypracować wspólnie rozwiązania, które pozwolą bezpiecznie i przede wszystkim skutecznie przeprowadzać imprezy masowe na stadionie przy al. Piłsudskiego 138.

W związku z funkcjonującym przy okazji organizacji meczów Widzewa systemem zwalniania miejsc, cały proces zostanie anulowany, a wszystkim kibicom, którzy zakupili bilety, zarówno przez internet, jak i stacjonarnie, zostaną zwrócone pieniądze na konta bankowe. Prosimy wszystkich sympatyków posiadających wejściówki zakupione w kasie o kontakt za pośrednictwem adresu: bilety@widzew.com.

Data rozegrania Meczu Przyjaźni zostanie ustalona przez organizatora rozgrywek, po konsultacjach pomiędzy klubami oraz oficjalnym nadawcą PKO Bank Polski Ekstraklasy.”

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.