Korona Kielce i Chrobry Głogów zagrają o w finale baraży o awans do Ekstraklasy

W czwartkowy wieczór rozegrane zostały półfinałowe mecze barażowe o awans do PKO Ekstraklasy. Do niedzielnego finału awansowały Korona Kielce i Chrobry Głogów.

Korona Kielce udanie zrewanżowała się Odrze Opole za mecz sprzed trzech tygodni (3:1 dla Odry) i pokonała swoich rywali 3:0. Nie było to jednak łatwe zwycięstwo, bowiem opolanie w pierwszej połowie marnowali sytuację za sytuacją.

Sporo kontrowersji wzbudziła sytuacja z 30. minuty, kiedy sędzia Tomasz Musiał podyktować rzut karny za zagranie ręką Jakuba Szreka, chociaż poprzedził ją kiks piłkarza. Jak często argumentują arbitrzy – w takim przypadku o jedenastce nie ma mowy. Ale nie tym razem – po obejrzeniu sytuacji w monitorze VAR Tomasz Musiał wskazał na jedenasty metr, a rzut karny na gola zamienił Adam Frączczak.

Korona Kielce – Odra Opole 3:0 (3:0)
Gole: 1:0 Podgórski; 2:0 Frączczak; 3:0 Podgórski

Tylko dwa strzał celne – tyle przez całe spotkanie przeciwko Chrobremu oddała Arka Gdynia. Nie mogło się to skończyć niczym innym niż zwycięstwo Głogowian, którzy prezentując bardzo miły dla oka styl pokonali zespół z Trójmiasta 2:0. Tym samym była to już trzecia wygrana Chrobrego nad Arką w sezonie 2021/2022.

Wygrana Chrobrego można traktować jako niespodziankę, ale patrząc na przebieg meczu i styl gry, trzeba przyznać, że awansował zespół po prostu lepszy. trzeba przyznać, że awansował zespół po prostu lepszy.

Arka Gdynia – Chrobry Głogów 0:2 (0:1)
Gole: 0:1 Piła, 0:2 Lebedyński

Finałowy mecz baraży o awans do Ekstraklasy już w niedzielę 29 maja na stadionie w Kielcach.

Źródło: Futbol News