Król się bawi, złotem płaci. Czwartoligowiec idzie śladami Wieczystej Kraków

Gwardia Koszalin za wszelką cenę chce wrócić do 3 ligi. Na półmetku traci do liderującej Floty Świnoujście aż trzynaście punktów. Ale w przeciwieństwie do niej ściąga graczy z wyższej szczebli rozgrywkowych, nawet z ekstraklasowym doświadczeniem.

Klub z Koszalina czasy świetności, gdy grał w 2 lidze i ćwierćfinale Pucharu Polski, ma za sobą. Teraz, za sprawą tajemniczego inwestora, znowu o Gwardii robi się głośno, nie tylko na lokalnym szczeblu. O transferach zespołu z IV ligi zachodniopomorskiej informują czołowe polskie media.

Ostatnio Gwardię wzmocnił Michał Masłowski, którego nie trzeba przedstawić rodzimym kibicom piłki nożnej. Nowy nabytek koszalińskiego zespołu rozegrał w przeszłości łącznie 87 spotkań na poziomie ekstraklasy. W 2014 roku został powołany do kadry przez ówczesnego selekcjonera Adama Nawałkę. Trzy razy wystąpił z orzełkiem na piersi. W tym samym roku został wybrany największym odkryciem ekstraklasy podczas posezonowej gali. Pisałem o tym TUTAJ LINK

To jeszcze nie koniec. Dziennikarz Norbert Skórzewski twierdzi, że kolejnym celem Gwardii jest były obrońca klubów z ekstraklasy, a ostatnio trzecioligowej Wieczystej, Błażej Augustyn. Piłkarz jest obecnie bezrobotny i „flirtuje” z koszalińskim IV-ligowcem.

Działacze Gwardii wcześniej dokonali również znaczących wzmocnień. Sięgnęli po zawodników, którzy „nie łapią się” w kadrze sensacyjnego lidera eWinner 2 ligi, czyli Kotwicy Kołobrzeg.

Do koszalińskiego teamu dołączyli:

  • Dawid Cempa – napastnik, ostatnio Kotwica Kołobrzeg
  • Mateusz Piotrowski – pomocnik, Pogoń Siedlce (wypożyczenie)
  • Rafał Maćkowiak – skrzydłowy, ostatnio Kotwica Kołobrzeg
  • Sebastian Milanowski – środkowy pomocnik, ostatnio Olimpia Elbląg
  • Oskar Kaźmierczak – bramkarz, ostatnio Kotwica Kołobrzeg

Gwardia Koszalin, jak wcześniej pisałem, zajmuje aktualnie czwartą lokatę w tabeli zachodniopomorskiej IV ligi, z dorobkiem 35 punktów. Strata do trzeciego Bałtyku Koszalin wynosi dwa punkty, do wicelidera Kluczevii Stargard pięć, a do prowadzącej Floty Świnoujście 13 „oczek”. Przewaga lidera nad koszalińskim zespołem jest bardzo duża, ale w piłce nożnej widzieliśmy już różne skuteczne pościgi. Jedno jest pewne, na wiosnę oczy wielkiej części piłkarskiej Polski będą zwrócone na Koszalin. O tym czy rodzi się druga Wieczysta przekonamy się już wkrótce. Pierwszy mecz ligowy na wiosnę Gwardia rozegra w pierwszy weekend marca, a rywalem będzie Rasel Dygowo.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.