fbpx

Marek Saganowski nowym trenerem Wisły Płock

Nowym trenerem Wisły Płock został Marek Saganowski. 44-letni szkoleniowiec przejął obowiązki po Pavolu Staňo i związał się z klubem kontraktem ważnym do 30 czerwca 2024 z opcją przedłużenia o rok.

Marek Saganowski urodził się 31 października 1978 roku w Łodzi. Swoją bogatą karierę piłkarską rozpoczął w Łódzkim Klubie Sportowym, ale najwięcej występów na krajowym podwórku zanotował dla Legii Warszawa. Poza tym w Polsce grał jeszcze dla Wisły Płock (w sezonie 2000/2001) oraz Odry Wodzisław Śląski, a dodatkowo za granicą reprezentował: Feyenoord Rotterdam, Hamburger SV, Vitória Guimarães, Troyes AC, Southampton FC, Aalborg BK oraz Atromitos Ateny. Na swoim koncie ma między innymi cztery mistrzostwa Polski, trzy krajowe puchary, tytuł króla strzelców Pucharu Polski 2012/2013 oraz 35 meczów i 5 bramek w reprezentacji.

Karierę trenerską rozpoczął w Legii Warszawa, gdzie przez rezerwy i drużynę U-19 trafił do pierwszego zespołu, jako asystent Aleksandara Vukovicia. Było to w kwietniu 2019 roku, a pracę w stolicy zakończył w listopadzie 2020. W międzyczasie dwukrotnie poprowadził Wojskowych w spotkaniach z Lechią Gdańsk (3:1), pod nieobecność zawieszonego trenera Vukovicia, oraz w Superpucharze Polski z Cracovią (4:5 w serii rzutów karnych), gdy stołeczny klub opuścił Czesław Michniewicz, w którego sztabie również był asystentem. 

Następnie trener Saganowski podjął samodzielną pracę w drugoligowym Motorze Lublin, któremu zagwarantował miejsce w barażach o awans do Fortuna 1. Ligi.

Od października ubiegłego roku aż do teraz z powodzeniem prowadził natomiast innego przedstawiciela eWinner 2. ligi – Pogoń Siedlce.


fot. Wisła Płock S.A.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.