ME Niesłyszących w futsalu. Z nieba do piekła, Polki były o krok od wielkiego finału

Reprezentacja Polski kobiet w półfinale mistrzostw Europy Osób Niesłyszących w futsalu przegrała z Hiszpanią 4:5. Mecz to był istny rollercoaster, a nasze panie przeszły drogę z nieba do piekła, czyli od 4:1 do…4:5.

Reprezentacja Polski kobiet do półfinału ME we włoskim Montesilvano, awansowała w imponującym stylu. Na łamach Galaktycznego informowałem o kolejnych zwycięstwach naszych pań. Podopieczne Aleksandra Opaczewskiego pokonały w fazie grupowej Holenderki 7:1 oraz Angielki 4:3. W ćwierćfinale pozbawiły złudzeń zespół Irlandii, wygrywając 6:0. Polki w półfinale zmierzyły się z faworyzowanym zespołem Hiszpanii. Mimo kapitalnej dyspozycji, szczególnie w pierwszej połowie spotkanie, nasz zespół poniósł porażkę 4:5.

Półfinałowy pojedynek przypominał rollercoaster. Polki rozpoczęły go spokojnie, przyjmując rywalki na swojej połowie i grając fantastycznie w defensywie. Podopieczne Aleksandra Opaczewskiego z biegiem czasu zaczęły przejmować inicjatywę na parkiecie. Efekty bramkowe przyszły bardzo szybko i pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem biało-czerwonych 2:0.

Po zmianie stron obraz gry niewiele się zmienił. Hiszpanki próbowały atakować, a polski zespół rozbijał wszystkie niebezpieczne akcje rywalek, skutecznie kontratakując. Biało-czerwone podwyższyły prowadzenie i wszystko wskazywało na to, że awans do finału jest dosłownie na wyciągnięcie ręki. Rywalki zdobyły bramkę na 1:3, jednak nasze panie szybko odpowiedziały kolejnym golem.

Na dziesięć minut przed ostatnim gwizdkiem arbitra reprezentacja Polski wygrywała 4:1 i nic nie zapowiadało katastrofy. Jednak to co się stało później będzie wracać do zawodniczek i sztabu szkoleniowego w najgorszych koszmarach. Chaotyczne ataki Hiszpanek zaczęły przynosić rezultat i mówiąc piłkarskim językiem „wpadało wszystko”. Gol za golem w ostatnich sześciu minutach pojedynku, a polscy kibice przecierali oczy ze zdumienia, gdyż raptem na tablicy wyników pojawił się rezultat 5:4 dla zawodniczek z Półwyspu Iberyjskiego.

Trener Polek wycofał bramkarkę, ale nie przyniosło to efektu. Hiszpanki dokonały niemożliwego i to one zagrają w finale ME z zespołem Anglii. Naszym paniom przyjdzie w udziale pojedynek o trzecie miejsce, w którym zmierzą się z Niemkami.

Wielkie brawa należą się reprezentacji Polski kobiet za fantastyczne widowisko i niech żałuje ten, kto nie oglądał meczu z Hiszpanią na platformie YouTube.

Wyniki i terminarz mistrzostw Europy Osób Niesłyszących w futsalu w Montesilvano TUTAJ

Zachęcam do wsparcia Reprezentacja Polski Niesłyszących w Piłce Nożnej. Można to zrobić wpłacając symboliczną złotówkę na internetowej zrzutce.  ZRZUTKA (link)