Miarka się przebrała. Kolejny trener w Ekstraklasie wylatuje z hukiem z posady. Zaskakujący następca wybrany

Piotr Wołosik, dziennikarz „Przeglądu Sportowego” podał informację, że władze Jagiellonii Białystok podjęły dziś decyzję o rozstaniu z trenerem Maciejem Stolarczykiem. 

Pod wodzą 51-latka w ostatnich piętnastu kolejkach Jaga tylko dwukrotnie wygrała. Styl gry prezentowany przez zespół zespół ze stolicy Podlasia również był bardzo krytykowany przez ekspertów i kibiców. 

Jako pierwszy informację o zwolnieniu Stolarczyka przekazał Piotr Wołosik, dziennikarz Przeglądu Sportowego, który zna białostocki klub od podszewki.

Nowym pierwszym trenerem Jagiellonii będzie Adrian Siemieniec, który ostatnio prowadził rezerwy „Dumy Podlasia”. Ma on tylko 31 lat! Ten news przekazał natomiast Janekx89.

Maciej Stolarczyk pracował w klubie ze stolicy Podlasia od 14 czerwca 2022 roku. Od kilku tygodni mówiło się o tym, że jego dni w Jadze są policzone. Po 26 kolejkach żółto-czerwoni plasują się na 14 pozycji z dorobkiem 30 punktów. Przewaga nad strefą spadkową wynosi zaledwie dwa oczka.

Nowy trener Jagi od 14 stycznia ubiegłego roku do dziś był szkoleniowcem trzecioligowych rezerw Dumy Podlasia. Jego bilans z „dwójką” to:

  • 19 zwycięstw
  • 6 remisów
  • 12 porażek
  • bramki: 73-52
  • śr. punktów: 1,70

Piotr Siemieniec nie ma doświadczenia w samodzielnej pracy na tak wysokim poziomie. Przez dziewięć lat Siemieniec współpracował z Ireneuszem Mamrotem, u którego był asystentem w Chrobrym Głogów, dwukrotnie w Jagiellonii, Arce Gdynia i ŁKS Łódź.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.