Michał Probierz o swoim debiucie w roli selekcjonera. „Jakiś dreszczyk był”

Selekcjoner reprezentacji Polski Michał Probierz po wyjazdowym zwycięstwie nad Wyspami Owczymi 2:0 komplementował swoich podopiecznych.

Bramki w debiucie Michała Probierza w roli selekcjonera kadry zdobyli Sebastian Szymański (w 4. minucie) i Adam Buksa (65.).  Po meczu szkoleniowiec podkreślał wagę czwartkowego zwycięstwa.

– Dla nas dzisiaj najważniejsze były trzy punkty, żeby realnie myśleć dalej o awansie. To się udało. Już na początku zdobyliśmy bramkę. Chcieliśmy dalej grać ofensywnie, ale było trochę nerwowości. Widać było, że nieco gorzej czujemy się na tej nawierzchni. Tym bardziej chwała zawodnikom, że pokazali się z dobrej strony. Potrafiliśmy utrzymać się przy piłce i stworzyliśmy jeszcze kilka sytuacji – podkreślił Probierz na konferencji prasowej.

Drugą połowę zaczęliśmy bardzo dobrze. To akurat trudny moment, gdy rywal dostaje czerwoną kartkę. Pojawia się trochę dekoncentracji – że niby w przewadze gra się łatwiej. Ale wiedzieliśmy, że Wyspy Owcze skupią się od tego momentu na długich podaniach. Zmieniliśmy Matty’ego Casha i Arka Milika, żeby nie dostali drugich żółtych kartek, bo na tym boisku łatwo było o faul. Zdobyliśmy potem drugą bramkę i kontrolowaliśmy w stu procentach przebieg meczu. Gratuluję piłkarzom i teraz przygotowujemy się już do niedzielnego meczu z Mołdawią – dodał.

Widać było, że drużyna bardzo chciała wygrać. Wszyscy byli bardzo zaangażowani. Nawet na rozruch pomeczowy wszyscy wyszli, oprócz Adama Buksy, który ma lekkie stłuczenie. Ale mam nadzieję, że to nic groźnego – przyznał.

Probierz został też zapytany, czy mocno przeżywał swój debiut w reprezentacji?

– Nie, jestem już doświadczonym trenerem. Oczywiście jakiś dreszczyk emocji był, bo to normalne. Ale starałem się podejść do tego profesjonalnie. Być tym, kim zawsze jestem. Nie zamierzam się zmieniać. Jeżeli chodzi o zachowanie przy ławce – ważne było dla mnie, żeby zawodnicy widzieli u mnie pewność siebie. Oni muszą ją przenosić na boisko, dlatego tym bardziej chwała im za to zwycięstwo – podkreślił Michał Probierz.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.