Michał Probierz zdradził swoje plany. Będzie zmiana pokoleniowa w reprezentacji Polski

Michał Probierz był gościem Walnego Zgromadzenia Sprawozdawczego Delegatów PZPN. Selekcjoner reprezentacji Polski wystąpił przed działaczami związku i opowiedział o swoich planach na najbliższe miesiące.

Podczas spotkania z delegatami PZPN Michał Probierz podkreślił, że jego planem jest wprowadzanie do kadry młodych, utalentowanych piłkarzy, którzy w przyszłości mogliby zastąpić obecnych liderów.

– Mamy około 70 piłkarzy, którzy są w szerokiej grupie. Pod kątem powołania skupiamy się na grupie 44 zawodników. W meczach z Wyspami Owczymi i Mołdawią było czterech debiutantów. Pod koniec spotkania z Mołdawią na boisku było trzech graczy z rocznika 2002 i to jest jedyna droga dla reprezentacji, by coś zmienić. Chcemy doprowadzić do tego, by zawodnicy czuli, przyjeżdżając z klubu na kadrę, że to jest dobro narodowe. Ten proces wymaga trudnych decyzji, ale będziemy w tym konsekwentni – ujawnił Michał Probierz, cytowany przez serwis meczyki.pl.

Selekcjoner reprezentacji Polski nawiązał też do kwestii wyjazdu naszycg piłkarzy do zachodnich lig w bardzo młodym wieku.

– Namawiam zawodników, szczególnie tych, którzy grając w seniorach wyjeżdżają do Primavery (najwyższa liga juniorów we Włoszech) albo zespołów juniorskich za granicą. Uważam, że jest to krok wstecz i szkoda, że takie działania podejmują. Patrząc na selekcję pod kątem pierwszej reprezentacji, to bardzo trudno o to, by na poziomie Ekstraklasy znaleźć piłkarza w wieku 17-18 lat, który jest podstawowym zawodnikiem i można by go powołać do reprezentacji – podkreślił Probierz, który zapowiedział, że drużyna do końca będzie walczyła o wygraną w ostatnim meczu eliminacji z Czechami.

– Chcemy w najbliższym czasie wygrać mecz z Czechami i liczyć na łut szczęścia, że awansujemy bezpośrednio, a jeśli nie, to że przez baraże. Grupa zawodników, która była na ostatnim zgrupowaniu – widać, że chęci mają, może nie zawsze wytrzymują presję, która jest wokół nich. Dlatego musimy wykonać pracę, dotyczącą tego zgrupowania – zakończył selekcjoner reprezentacji Polski.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.