Młodzieżowy reprezentant Australii wypożyczony do Warty Poznań

Młodzieżowy reprezentant Australii, 19-letni obrońca Jordan Courtney-Perkins podpisał kontrakt z Wartą Poznań i został wypożyczony do końca sezonu z Rakowa Częstochowa. Jest piątym nowym zawodnikiem w kadrze trenera Dawida Szulczka.

Jordan Courtney-Perkins w listopadzie skończy 20 lat. Jest wychowankiem australijskiego klubu Brisbane Roar, w barwach którego zaliczył 16 występów w rozgrywkach A-League, czyli australijskiej ekstraklasy. Jest też członkiem kadry młodzieżowej swojego kraju, wcześniej był powoływany również do zespołów U-16 i U-17.

Od lipca ubiegłego roku Jordan Courtney-Perkins jest piłkarzem Rakowa Częstochowa (zagrał jesienią w trzech meczach wicemistrzów Polski) i to z tego klubu został wypożyczony do Warty Poznań. Umowa obowiązuje do końca bieżącego sezonu.

– Dzięki temu ruchowi trener Dawid Szulczek będzie miał większy wybór wśród środkowych obrońców, zwiększy się rywalizacja w zespole i pójdzie do góry jakość treningów. Jordan jest lewonożnym, środkowym obrońcą, ale potrafi też zagrać na lewym wahadle. Mimo młodego wieku ma już doświadczenie w piłce seniorskiej – mówi dyrektor sportowy Warty Poznań, Radosław Mozyrko.

– Zarówno w Brisbane, jak i w Rakowie grał jako jeden z trójki obrońców, co jest dla nas bardzo ważną informacją. Ponadto w aklimatyzacji pomoże mu fakt, że nasze treningi są podobne do tych Rakowa. Na pewno mocne strony Jordana to gra jeden na jednego, umiejętność zachowania spokoju pod presją i utrzymania się przy piłce. Wierzymy w to, że pomoże nam wiosną w utrzymaniu się w Ekstraklasie – dodaje.

Australijczyk w sobotę podpisał kontrakt z „Zielonymi”, a wczesnym popołudniem pojechał z drużyną na zgrupowanie przedmeczowe do Grodziska Wlkp.

– Jestem szczęśliwy, że trafiłem do Warty Poznań. Uważam, że to dla mnie dobra okazja, żeby powalczyć o więcej okazji do gry. Chcę skorzystać na tym wypożyczeniu, rozwinąć się jako zawodnik, bo bardzo potrzebuję zbierać kolejne doświadczenia. Najważniejsze jest jednak to, żeby pomóc klubowi w osiągnięciu celu i zrobię, co w mojej mocy, żeby tak się stało. Wierzę w to, że w każdej kolejce będziemy walczyć o to, żeby uzbierać tak dużo punktów, ile tylko się da – mówi Jordan Courtney-Perkins. 

– Dopiero poznaję kolegów z zespołu. Nie rozmawiałem jeszcze z Michałem Kopczyńskim, ale wiem, że grał w lidze Australii i reprezentował barwy drużyny z Wellington, z Nowej Zelandii. Mam nadzieję, że będzie okazja porozmawiać z nim m.in. na temat piłki w mojej ojczyźnie. Zdążyłem się już przekonać, że polska Ekstraklasa różni się od ligi australijskiej, w której występowałem przed przyjściem do Rakowa. Przede wszystkim gra jest szybsza i masz mniej czasu na podjęcie decyzji na boisku – podkreśla nowy nabytek Warty.

Źródło: Biuro Prasowe Warty Poznań

Fot. Klaudia Berda / Warta Poznań

***

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.