Mundial 2030 na trzech kontynentach. Jest oficjalne potwierdzenie FIFA

FIFA potwierdziła w oficjalnym komunikacie, że jedynymi kandydatami do organizacji mundialu w 2030 r. są Hiszpania, Portugalia i Maroko, które złożyły wspólną propozycję. Kilka spotkań zostanie jednak rozegranych również w Urugwaju, Argentynie i Paragwaju. Wszystko odbędzie się w ramach obchodów setnej rocznicy organizacji pierwszych MŚ.

Jako pierwszy informację o organizacji meczów otwarcia MŚ w Urugwaju, Argentynie i Paragwaju przekazał prezydent południowoamerykańskiej federacji piłkarskiej Alejandro Dominguez. Później okazało się, że jedynym kandydatem do organizacji mundialu w 2030 roku będą Hiszpanie, Portugalczycy i Marokańczycy. Wszystko zostało wyjaśnione w komunikacie FIFA.

Wiadomo już, że turniej odbędzie się łącznie w sześciu krajach, a trzy z nich otrzymają prawo do organizacji jednego spotkania. Będą to właśnie Urugwaj, Argentyna i Paragwaj. Reszta meczów odbędzie się w Hiszpanii, Portugalii i Maroko. Wszyscy organizatorzy otrzymają automatyczny awans na turniej.

– W 2030 r. mistrzostwa świata zjednoczą trzy kontynenty i sześć krajów, zapraszając cały świat do dołączenia do celebracji pięknej gry, stulecia oraz samego mundialu. FIFA jednogłośnie przyznała prawo jedynemu kandydatowi: Maroko, Portugalii i Hiszpanii, które zorganizują turniej w 2030 r. i zakwalifikują się do niego automatycznie. W związku z historycznym kontekstem pierwszego mundialu w historii, w stolicy Urugwaju, Montevideo, odbędą się ceremonie, a trzy mecze turnieju zostaną zorganizowane w Urugwaju, Argentynie i Paragwaju” – czytamy w komunikacie FIFA.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.