Naczelny krytyk polskiej piłki zabrał głos. „Lepiej byłoby tego meczu nie grać”

Reprezentacja Polski w debiucie Czesława Michniewicza zremisowała 1:1 ze Szkocją. W rozmowie z „Super Expressem” czwartkowe spotkanie skomentował Jan Tomaszewski. Naczelny krytyk polskiego futbolu wytknął błędy, a szczególnie oberwało się trzem piłkarzom.

W rozmowie z „Super Expressem” Jan Tomaszewski nie szczędził gorzkich słów pod adresem Arkadiusza Recy, Grzegorza Krychowiaka oraz Piotra Zielińskiego. Zdaniem byłego bramkarza reprezentacji Polski rozegranie meczu ze Szkocją było złym pomysłem. Według Tomaszewskiego może być bardzo trudno o pokonanie Szwedów we wtorkowym finale baraży o awans na mundial.

– Mecz mi się nie podobał. Przegraliśmy środek pola, oddaliśmy go Szkotom. Były też indywidualne błędy. Szczególnie Arkadiusz Reca w kilku sytuacjach zachował się fatalnie. Grzegorz Krychowiak to samo. Tracił piłki, po których są rywale przeprowadzili bardzo groźne akcje. To się powtarza kolejny raz. Piotr Zieliński też był niewidoczny – ocenił Tomaszewski.

Jan Tomaszewski

– Szwedzi i Czesi pokazali, że też chcą grać głównie na zero z tyłu. Powinniśmy zagęścić środek pola. Przypomnijmy sobie, jak Albania przyjechała do Warszawy na mecz, to spokojnie operowała sobie piłką, a wysoki wynik to zasługa geniuszu Roberta Lewandowskiego. Oby tak było też we wtorek, bo Szkoci nas zdominowali. Nasza druga linia jest piętą achillesową – powiedział.

– Wynik lepszy niż gra, a on i tak jest najmniej ważny. Bo lepiej byłoby tego meczu nie grać. Selekcjoner Michniewicz będzie miał nieprawdopodobny ból głowy, bo najlepszym zawodnikiem w Glasgow był Łukasz Skorupski. Choć on też sprokurował rzut karny, gdyby się Szkot przewrócił, ale… zysk naszego bramkarza – podsumował Jan Tomaszewski.

Źródło: Super Express


Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.