Nieoficjalnie: Lockdown zostanie przedłużony. Co z rozgrywkami Niższych Lig?

Największe polskie media informują (jeszcze nieoficjalnie), że rząd przedłuży lockdown po 9 kwietnia. Utrzymany ma zostać również zakaz dotyczący uprawiania amatorskiego sportu.

Decyzja w sprawie obostrzeń będzie zależna od statystyk po świętach. Jeżeli po Wielkanocy liczba zakażeń ponownie wzrośnie, obostrzenia będą obowiązywały jeszcze w najbliższych tygodniach. Takie informacje możemy usłyszeć od dziennikarzy największych polskich portali.

Po Wielkanocy nie należy spodziewać się znacznego luzowania obostrzeń. Jeżeli już, to rząd w pierwszej kolejności chce otworzyć żłobki i przedszkola. Możliwy jest również powrót do szkół uczniów z klas I-III.

Nas najbardziej interesuje kwestia rozgrywek Niższych Lig. Według informacji jakie udało mi się uzyskać (oby się nie potwierdziły), mało prawdopodobne jest, aby amatorskie rozgrywki zostały „odmrożone” po 9 kwietnia. Jednym z możliwych scenariuszy jest rozpoczęcie ligowej rywalizacji pod koniec obecnego miesiąca.

Z rozmów, które przeprowadziłem oficjalnie (lub nie) z działaczami klubów z Niższych Lig, można wysnuć wniosek, iż część z nich spodziewa się takiego scenariusza. Wielu jednak twierdzi, że również prawdopodobne jest zakończenie rozgrywek w aktualnym stanie rzeczy. W takim przypadku, jak twierdzą moi rozmówcy, wiele zespołów od IV ligi do C-klasy, zniknie z piłkarskiej mapy Polski.

Rząd już zaostrzył zakazy odnośnie korzystania z basenów i siłowni. Nie wydaje się więc, aby zbytnim przejmował się losem piłkarskich klubów z niższych poziomów rozgrywkowych. Tym bardziej, że rządzący nie spotkali się z oficjalnym protestem ze strony PZPN-u w sprawie „uwolnienia” amatorskich lig, Niestety, również spory odsetek klubowych sterników nie do końca jest zainteresowanym wznowieniem czy rozpoczęciem rundy wiosennej. Smutna prawda.

Miejmy nadzieję, że najczarniejszy scenariusz się nie spełni i boiska Niższych Lig zatętnią życiem już za kilka dni.

***

Czytaj również:

Możesz wesprzeć działalność portalu Galaktyczny Futbol stawiając nam wirtualną kawkę. Szczegóły pod linkiem https://tiny.pl/r4k97 lub dokonując minimalnej choćby wpłaty na zrzutkę link TUTAJ

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.