Niezwykły wyczyn zawodnika Sparty Katowice. Dwa gole bezpośrednio z rzutu rożnego (WIDEO)

O tym, że w rozgrywkach Niższych Lig padają często piękne gole, wiemy nie od dziś. Co weekend możemy podziwiać fantastyczne trafienia na boiskach niższych szczebli futbolowej drabiny. Tym razem „cudeńka” można było zobaczyć w meczu Sparty Katowice z Górnikiem Wojkowice. Zawodnik gospodarzy Kamil Bętkowski dwa razy trafił do siatki bezpośrednio z rzutu rożnego.

W Wielką Sobotę Sparta Katowice wygrała 6:0 z Górnikiem Wojkowice w meczu czwartej grupy śląskiej klasy okręgowej. Kibice, którzy wybrali się na to spotkanie byli świadkami niecodziennego wyczynu. W ciągu zaledwie 30. minut Kamil Bętkowski, zawodnik katowickiego zespołu, pokonał dwukrotnie bramkarza gości bezpośrednio z rzutu rożnego.

28-letni zawodnik otworzył wynik spotkania już w ósmej minucie, kiedy to wykorzystał złe ustawienie bramkarza i trafił do siatki bezpośrednio z kornera. W 38. minucie Bętkowski również wykonywał rzut rożny z tego samego narożnika boiska i uderzył w identyczny sposób. Oba gole można obejrzeć na poniższym materiale wideo (od 1:02 i od 2:36).

Sparta Katowice po 21 rozegranych spotkaniach z 53 punktami na koncie zajmuje trzecie miejsce w tabeli czwartej grupy śląskiej okręgówki (Katowice – Sosnowiec). Zespół ma duże szanse na awans na wyższy szczebel rozgrywkowy, bowiem do liderującego AKS-u Mikołów traci zaledwie trzy punkty.

Jako ciekawostkę należy dodać, że zawodnikiem Sparty jest Tomasz Hołota, dobrze znany kibicom ekstraklasy. Występował on w takich klubach jak Polonia Warszawa, Śląsk Wrocław czy Pogoń Szczecin. Hołota ma na koncie 143 mecze rozegrane na najwyższym szczeblu rozgrywek w Polsce.