fbpx

Nowy herb Warty Poznań (WIDEO)

Nawiązuje do tradycji i historycznego znaku klubu, a jednocześnie jest dynamicznym i nowoczesnym symbolem piłkarskiej Warty Poznań – oto nowy herb „Zielonych”, który ma swą premierę w dniu 111. rocznicy powstania klubu.

Stworzenie i wprowadzenie nowego herbu oraz nowej identyfikacji klubu Warta Poznań zapowiedziała w opublikowanym blisko trzy lata temu „Planie rozwoju 2020-2023”.  Krok ten ma na celu odświeżenie wizerunku najstarszego klubu piłkarskiego w stolicy Wielkopolski, ale nie tylko.

– Pomysł stworzenia takiej identyfikacji wynikał z kilku potrzeb, a jedną z nich była konieczność wdrożenia spójnego wizerunku klubu jako organizacji – tłumaczy Jarosław Żubka, Pełnomocnik Zarządu ds. ESG i wizerunku. 

– Herb to niezwykle istotny element kreujący tożsamość.  Zależało nam na tym, by zrealizować to zadanie odpowiedzialnie, zgodnie ze sztuką, aby uniknąć problemów wynikających z braków prawnych i wewnętrznych regulacji. Myślę, że w pełni udało nam się to osiągnąć – dodaje.

Nowy herb Warty Poznań jest dynamicznym i nowoczesnym symbolem klubu. Połączenie nowego znaku z pierwotną formą herbu historycznego w rezultacie umożliwiło jego odpowiednią aplikację w nowoczesnych mediach. Zespół pracujący nad powstaniem nowego herbu składał się z doświadczonych grafików, projektantów oraz konsultantów od marki, którzy wnikliwie analizowali historię i wartości klubu, aby stworzyć symbol, który będzie pasował do tożsamości Warty Poznań.

Za stworzenie nowego herbu „Zielonych” jest odpowiedzialna poznańska agencja 360° Mood Agency, która sięgnęła nie tylko do historii klubu, ale bazowała również na jego niezwykłej różnorodności. W efekcie powstał nie tylko nowy herb Warty Poznań, ale również księga znaku, wraz z brandbookiem.

– W pierwszym etapie procesu projektowania herb dosyć wiernie odzwierciedlał charakterystyczne szeryfy litery „W”, jednak z czasem została wypracowana bardziej syntetyczna wersja znaku – tłumaczy Tomasz Szlufik, CEO/Creative Mood Agency i dodaje: – Odpowiednie dopasowanie proporcji w konstrukcji i harmonijne zestawienie kompozycji elementów herbu, pozwoliły nam osiągnąć jego optymalną czytelność dla wszystkich nośników graficznych, na których herb będzie zamieszczany.

Klub zyskał teraz nie tylko nowy herb i zdefiniowaną podstawową barwę. Na etapie budowania identyfikacji określono również nowy, energetyczny, jasnozielony kolor podkreślający te dodatkowe – równie istotne – działania Warty Poznań.

– Pamiętamy o swojej pięknej, 111-letniej już historii Warty Poznań, ale jednocześnie od dłuższego już czasu budujemy nowy wizerunek klubu piłkarskiego, który swoimi działaniami wykracza poza to, co dzieje się na boisku. Nowy herb stanowi połączenie tradycji i nowoczesnego podejścia do funkcjonowania klubu. Wierzymy w to, że pozwoli jeszcze bardziej wzmocnić tożsamość „Zielonej Rodziny” – mówi Piotr Leśniowski, Rzecznik Prasowy Warty Poznań.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.