On jest faworytem do objęcia reprezentacji Polski? „Milczenie po obu stronach oznacza, że się dogadują”

Znani dziennikarze, Tomasz Włodarczyk z „Meczyków”, a także Piotr Koźmiński z „WP Sportowe Fakty” uważają, że faworytem do objęcia posady selekcjonera reprezentacji Polski jest Vladimir Petković. Obaj żurnaliści mówili o tym w programie „Okno Transferowe”.

Dziennikarze spodziewają się, że Petković zostanie następcą Czesława Michniewicza. Szkoleniowiec, który posiada aż trzy obywatelstwa – chorwackie, bośniackie i szwajcarskie – przez wiele lat pracował z reprezentacją „Helwetów”. Dotarł ze szwajcarską kadrą między innymi do ćwierćfinału EURO 2020, eliminując po drodze reprezentację Francji. Petković jest zwolennikiem ofensywnego stylu gry, co może byc języczkiem u wagi przy wyborze go na selekcjonera naszej reprezentacji. 

– Gdybym ja miał dzisiaj wskazywać, to moim zdaniem najbliżej jest zatrudnienia Vladimira Petkovicia. Jeżeli na przeszkodzie nie stoi ten kontrakt z Bordeaux, jeśli on jest bliski porozumienia i zrzeczenia się części pensji, to ta kandydatura ma ręce i nogi. Nie zdziwię się, jeśli to będzie Petković – powiedział Włodarczyk.

– Ja uważam tak samo. Jeszcze w grudniu to sprawdzałem. Gdybym kiedyś pisał wspomnienia, to byłby jeden z fajnych rozdziałów: jak udało się zastawić pułapkę i dowiedzieć o tym, że PZPN rozmawia z Petkoviciem – przyznał Koźmiński.

– Mam tamtą wiedzę i nie widziałem wypowiedzi Kuleszy o Petkoviciu. A z reguły jest tak, że jak coś się dzieje w kuluarach, to obie strony wolą być cicho. Złożyłem propozycję rozmowy Renardowi, Bento, Petkoviciowi, Martinezowi i każdy z nich odmawiał – podkreślił.

– Tak samo otoczenie Petkovicia, ściana. Oczywiście, mogę się mylić, ale to milczenie po obu stronach skłania mnie do myśli, że się dogadują. Ta kandydatura jest sensowna pod wieloma względami. Doświadczenie ze Szwajcarią, to jest człowiek z Bałkanów – zakończył.


Źródło: Meczyki/ Okno Transferowe

Czesław Michniewicz Fortuna 1 Liga Jagiellonia Białystok Lech Poznań Legia Warszawa niższe ligi PKO BP Ekstraklasa platforma Viaplay PZPN Raków Częstochowa ranking popularności reprezentacja Polski Robert Lewandowski transfery Wieczysta Kraków Śląsk Wrocław

  • Sensacja w meczu lidera. Jaga przegrywa w Białymstoku z Cracovią (WIDEO)

  • W Białymstoku sensacja do przerwy. Jaga przegrywa z Cracovią (VIDEO)

  • Adrian Siemieniec przed meczem z Cracovią: Wierzę, że w niedzielę komplet fanów będzie wspierać Jagę

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.