Perły Lublin rozegrały „Uroczysty Mecz w Spódnicach” (WIDEO)

Piłkarki klubu Perły Lublin rozegrały mecz, który odbył się na bocznym boisku Areny Lublin z okazji Międzynarodowego Dnia Spódnicy przypadającego na 30 października.

Piłkarki klubu Perły Lublin korzystając z tej okazji promują futbol kobiet rozgrywając tego dnia jedyny w Polsce „Uroczysty Mecz w Spódnicach”. W tym roku odbyła się już 7 edycja tego niezwykłego wydarzenia.

Z zaproszenia Pereł skorzystał Avenir Jabłonna, który w tym roku zawiązał sekcję kobiet. Goście przyjechali w zaledwie 10-osobowym składzie, dlatego zgodnie z duchem fair play, posiadające pełną ławkę rezerwowych Perły, również desygnowały do gry 10 zawodniczek – powiedział Galaktycznemu Paweł Basznianin, członek zarządu Stowarzyszenia Perły Lublin. Pan Paweł zrelacjonował również przebieg spotkania.

Przyjezdne objęły prowadzenie już w 9.minucie meczu. Po zdobyciu bramki, role się odwróciły i inicjatywę przejęła drużyna z Lublina. Do wyrównania doprowadziła Wiktoria Piłat po asyście Klaudii Maciąg w 20. minucie. Do przerwy wynik nie uległ zmianie. W drugiej odsłonie meczu utrzymywała się optyczna przewaga Pereł, ale żadnej z lublinianek nie udało się pokonać świetnie dysponowanej bramkarki Aveniru. Niewykorzystane okazje się zemściły i po kontrze wynik spotkania ustaliła Wiktoria Szyszka. Mecz przebiegał w dobrej sportowej atmosferze. Sędziowała Pani Agnieszka Karpińska, oczywiście również w spódnicy – podkreślił Paweł Basznianin.

Nasza drużyna posiada amatorską sekcję rekreacyjną, do której może należeć każda kobieta, niezależnie od wieku i posiadanych umiejętności. To właśnie ta drużyna brała udział w opisywanym meczu. Nasz zespół seniorek walczy aktualnie o awans do III ligi, mamy też juniorki starsze i młodsze na całkiem dobrym poziomie (CLJ). Ale one rywalizują w klasycznych rozgrywkach – podsumowuje pan Paweł.

Wkrótce na Galaktycznym więcej informacji o Perłach z Lublina. Zachęcam do obserwowania facebookowego profilu klubu. Link TUTAJ

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.