Piłkarze GieKSy rozpoczęli przygotowania. Nowe twarze przy Bukowej

W poniedziałek piłkarze GieKSy rozpoczęli przygotowania do kolejnego sezonu. Przy Bukowej zameldowali się nowi piłkarze – Jakub Arak oraz Marcin Wasielewski.

Piłkarze trenera Rafała Góraka w poniedziałek 13 czerwca spotkali się przy Bukowej po przerwie urlopowej i rozpoczęli przygotowania do rozgrywek 2022/23 Fortuna 1 Ligi. W trakcie kolejnych dwóch dni zespół przejdzie serię testów motorycznych.

Na ten moment sztab szkoleniowy ma do dyspozycji 25 zawodników. W treningu wzięli już udział nowi piłkarze, czyli Marcin Wasielewski oraz Jakub Arak. Przy Bukowej trenowali także pomocnicy Dawid Brzozowski (Chełmianka Chełm), Daniel Dudziński (Zagłębie Lubin) oraz bramkarz Patryk Szczuka (LKS Goczałkowice-Zdrój). Po wcześniejszym podpisaniu kontraktów z Klubem, na stałe do kadry włączeni zostali również dwaj zawodnicy Akademii „Młoda GieKSa” – Alan Bród oraz Norbert Warmuz.

W trakcie całych przygotowań zespół ma zaplanowanych sześć meczów sparingowych. Pierwszy z nich GKS rozegra 18 czerwca ze Skrą Częstochowa. Pierwsze starcie ligowe zaplanowane jest na weekend 16-17 lipca, a wyjazdowym rywalem katowiczan będzie wtedy ŁKS Łódź.

Jakub Arak podpisał z GKS-em kontrakt obowiązujący do 30 czerwca 2024 z opcją przedłużenia o rok. 27-letni napastnik swoją grę w piłkę nożną rozpoczął w Victorii Głosków. Następnie trafił do akademii Legii Warszawa. Miasto stołeczne opuścił w 2014 roku po sezonie spędzonym w drugiej drużynie Legii. W kolejnych sezonach reprezentował Zagłębie Sosnowiec, Ruch Chorzów, Stal Mielec, Lechię Gdańsk, a przez ostatnie 1,5 roku występował w Rakowie Częstochowa. Ze swoimi zespołami trzykrotnie sięgał po Puchar Polski i raz po Superpuchar Polski. W karierze zagrał 98 meczów na poziomie Ekstraklasy i 49 meczów w 1 lidze. Na swoim koncie ma także osiem meczów w młodzieżowych reprezentacjach Polski.

Marcin Wasielewski podpisał z GKS-em umowę, która będzie obowiązywała do 30 czerwca 2024 roku. 27-letni prawy obrońca jest wychowankiem Poznaniaka Poznań, skąd jako junior trafił do Lecha Poznań. W seniorskiej piłce zadebiutował w sezonie 2013/14 dla Unii Swarzędz. Po dwóch latach wrócił do Poznania, gdzie najpierw występował w drugiej drużynie Lecha, a od sezonu 2016/17 był częścią pierwszej drużyny. W rozgrywkach 2017/18 grał na rocznym wypożyczeniu dla Znicza Pruszków. Następnie wrócił na rok do Lecha, a latem 2019 roku związał się z Bruk-Betem Termaliką Nieciecza, dla której rozegrał ostatnie trzy sezony, a w tym czasie m.in. wywalczył ze swoją drużyną awans do Ekstraklasy. Na najwyższym szczeblu rozegrał 34 spotkania.

– Po decyzjach personalnych, które podjęliśmy po zakończonym sezonie zdecydowaliśmy się na zakontraktowanie dwóch zawodników z doświadczeniem ekstraklasowym, których obserwowaliśmy od dłuższego czasu. Celem ich przyjścia jest zwiększenie rywalizacji na pozycjach na których występują. Mam nadzieję, że na bazie posiadanego doświadczenia zawodnicy szybko wkomponują się w zespół i staną się jego ważnymi ogniwami – mówi Robert Góralczyk, dyrektor sportowy GKS-u Katowice.

fot. Biuro Prasowe GKS Katowice


Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.