Piotr Tworek, trener Warty Poznań: Nie wyobrażam sobie, żebyśmy pojechali do Krakowa tylko w celach turystycznych

Warta Poznań, rewelacyjny beniaminek PKO BP Ekstraklasy, przed ostatnim meczem sezonu z Cracovią na wyjeździe, wciąż ma matematyczne szanse na zajęcie czwartego miejsca w tabeli. Gwarantuje ono występy w Conference League.

Piotr Tworek, szkoleniowiec poznańskiego zespołu podkreślił w rozmowie z klubowymi mediami, że do Krakowa jego podopieczni nie wybierają się na wycieczkę. Celem w meczu z Cracovią są trzy punkty.

– Nam jest potrzebne  zwycięstwo i to jest punkt wyjścia, bo taki cel będzie postawiony przed zespołem. Jedziemy też do Krakowa, by na pewno zagrać lepiej niż w ostatnim meczu, nie pozwolić sobie strzelić gola, bo ten zespół stać na kolejny występ z zerowym kontem strat. Jest w nas sportowa złość i nastawiamy się na to, by wymazać z pamięci porażkę ze Śląskiem – powiedział szkoleniowiec “Zielonych”.

– Nie wyobrażam sobie, żebyśmy pojechali do Krakowa tylko w celach turystycznych. Gdyby okazało się, że wszystkie wyniki w ostatniej kolejce ułożyłyby się tak, że mielibyśmy szansę na 4 miejsce, a sami nie odnieślibyśmy zwycięstwa, to chyba żałowalibyśmy do końca życia tego ostatniego meczu. Dlatego jedziemy tam z jednym i podstawowym nastawieniem: wygrać w Krakowie – dodał Tworek.

Warta zajmuje 8. miejsce w tabeli z dorobkiem 40 punktów. Poznański zespół rywalizuje o czwartą lokatę w tabeli z takimi drużynami jak Zagłębie Lubin (41 pkt), Śląsk Wrocław (42 pkt), Lechia Gdańsk (42 pkt) oraz Piast Gliwice (42 pkt).

Źródło: własne, wartapoznan.pl 

Foto: Twitter/Warta Poznań

Czytaj też:

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.