Podokręg Piłki Nożnej w Dębicy: Zielone światło dla klubów od klasy okręgowej w dół

Zgodnie z opinią prawną możliwe jest prowadzenie działalności związanej ze sportem polegającej na organizacji współzawodnictwa sportowego, zajęć sportowych i wydarzenia sportowego w przypadku zawodników pobierających stypendium sportowe ustanowione przez klub sportowy – informuje Podkręg Piłki Nożnej w Dębicy, wchodzący w struktury Podkarpackiego ZPN.

Istnieje możliwość ustanowienia przez klub okresowego stypendium sportowego na okres rundy wiosennej sezonu 2020/21 z jednorazową wypłatą na koniec rundy wiosennej. Przepisy nie regulują ani minimalnej, ani maksymalnej kwoty stypendium. Od stypendium należy odprowadzić zaliczkę na podatek dochodowy, jak również składki na ubezpieczenie społeczne za miesiąc, w którym nastąpiła wypłata stypendium.

Podokręg Pilki Nożnej w Debicy, powołując się na regulacje prawne, poinformował że wielu stypendystów nie trzeba będzie zgłaszać do ZUS. Więcej TUTAJ

Podczas rozmów telefonicznych kluby Klasy Okręgowej deklarowały, że biorąc pod uwagę powyższe wytyczne, są w stanie spełnić zapisy rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii tak, aby wystartować z rozgrywkami w Kl. Okręgowej (dębickiej). W takim sam sposób rozgrywki mogłyby rozpocząć kluby Klasy A oraz Klasy B – czytamy w komunikacie Podokręgu.

Władze Podokręgu Piłki Nożnej w Dębicy zamieściły również wzory dokumentów do pobrania.

opinia prawna stypendia klubowe

oswiadczenie

wzór uchwały Zarządu – stypendia

wzór umowy stypendialnej

Kluby zostały zobligowane do jak najszybszego przesłania dokumentów.

Źródło: www.ppndebica.pl

***

Czytaj też:

Możesz wesprzeć działalność portalu Galaktyczny Futbol stawiając nam wirtualną kawkę. Szczegóły pod linkiem https://tiny.pl/r4k97 lub dokonując minimalnej choćby wpłaty na zrzutkę link TUTAJ

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.