Prezes Jagiellonii jasno o przyszłości Macieja Stolarczyka. „Siedzi na gorącym krześle”

Jagiellonia broni się przed spadkiem z Ekstraklasy. Szkoleniowiec Dumy Podlasia Maciej Stolarczyk może czuć się zagrożony, co potwierdził prezes klubu.

Jagiellonia z pięciu ostatnich meczów Ekstraklasy, wygrała tylko jeden. Białostoczanie to czternasty zespół w tabeli, co wywołuje nerwową atmosferę w klubie. Maciej Stolarczyk może obawiać się o swoją posadę. Taki przekaz płynie z wypowiedzi Wojciecha Pertkiewicza, prezesa Jagi.

– Nasza sytuacja w tabeli nie wygląda dobrze. Musimy patrzeć przed siebie, bo czekają nas trzy bardzo ważne mecze z drużynami, które bezpośrednio z nami będą rywalizowały o utrzymanie. Pozytywne wyniki w spotkaniach z Miedzią Legnica, Górnikiem Zabrze i Zagłębiem Lubin dadzą nam na pewno głęboki oddech i komfort punktowy. Wyniki inne niż te, których się spodziewam, postawiłyby nas w bardzo trudnej sytuacji. Byłyby zapewne przyczynkiem do zmian w drużynie – mówił specjalnie dla TVPSPORT.PL prezes Jagiellonii Wojciech Pertkiewicz.

Co może poprawić sytuację Stolarczyka?

– Idziemy po pełną pulę. Innych założeń nie może być. Chcemy wygrywać w każdym z najbliższych trzech meczów, ale nie stawiamy żadnego ultimatum punktowego przed trenerem Stolarczykiem, bo okoliczności każdego z meczów mogą być różne. Maciej Stolarczyk nie jest trenerem z łapanki i zdaje sobie sprawę, że siedzi obecnie na gorącym krześle, a ponadto nie sądzę, by swoimi wyborami chciał, sam sobie szkodzić. Trener wie, że czekają nas bardzo ważne mecze i też chce wygrać w każdym z nich. Pozostaje to zrealizować – stwierdził prezes Jagiellonii.

– Trener nie dostaje ultimatum, bo, tak jak wspomniałem, okoliczności wygranej czy przegranej w pojedynczym meczu mogą być różne. Na pewno jestem rozczarowany, jeśli chodzi o liczbę punktów w sezonie, nasza gra nie jest porywająca, ale wolę punkty ponad styl i tego oczekuję w najbliższych spotkaniach. Mam też świadomość tego, że gros tych punktów, które wiosną zdobyliśmy, zawdzięczamy w pewnej mierze niefrasobliwości przeciwnika. Zdobyliśmy średnio nieco ponad punkt na mecz i ta statystyka zdecydowanie powinna pójść w górę w ciągu najbliższych trzech spotkań – dodał Pertkiewicz.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.