Przedłużony kontrakt Macieja Żurawskiego z Wartą Poznań

Warta Poznań skorzystała z klauzuli w kontrakcie Macieja Żurawskiego i przedłużyła umowę z 23-letnim pomocnikiem o kolejne dwanaście miesięcy – do czerwca 2025 roku.

Maciej Żurawski występuje nieprzerwanie w drużynie „Zielonych” od lata 2022 roku, kiedy to młody pomocnik trafił do klubu ze stolicy Wielkopolski na zasadzie transferu definitywnego z Pogoni Szczecin. Wcześniej grał też dla Warty wiosną 2021 roku – wówczas jako piłkarz wypożyczony z ekipy „Portowców”. Łącznie, wystąpił w 73 oficjalnych spotkaniach Warty, w których zdobył 8 bramek.

– Maciek jest jednym z podstawowych piłkarzy w zespole trenera Dawida Szulczka. W tym sezonie w większości meczów wychodził w pierwszej jedenastce i zdobył cztery ważne bramki. Decyzja o skorzystaniu z klauzuli w kontrakcie piłkarza była więc dosyć prosta i właśnie ją podjęliśmy i z radością ogłaszamy. Cieszymy się, że tak ważny i perspektywiczny zawodnik o dużych umiejętnościach indywidualnych zostaje w klubie na kolejny rok – mówi prezes Warty Poznań, Artur Meissner.

Urodzony w grudniu 2000 roku Maciej Żurawski pochodzi z Torunia i jest wychowankiem Włókniarza, z którego przeszedł do Elany, by następnie odejść do Pogoni Szczecin. Jest byłym, młodzieżowym reprezentantem Polski i ma na koncie 3 gole strzelone w 23 meczach w kadrach narodowych do lat 17, 18, 19 i 21. Od debiutu w sezonie 2018/19 rozegrał do dziś 106 spotkań w Ekstraklasie, zdobył w nich 12 bramek (8 dla Warty i 4 dla Pogoni).

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.