Puchar Narodów Afryki: Salah czy Mane? Pojedynek gwiazd Liverpoolu w finale

To dwie największe gwiazdy tej edycji Pucharu Narodów Afryki. Na co dzień Egipcjanin Mohamed Salah i Senegalczyk Sadio Mane są kolegami z ataku angielskiego Liverpool FC. W niedzielę zmierzą się w wielkim finale afrykańskiego czempionatu. Egipt to z siedmioma triumfami rekordziści PNA, Senegal dotychczas nigdy nie wygrał tych rozgrywek. Mecz Senegal – Egipt już w niedzielę o 20.00, transmisja na żywo z polskim komentarzem wyłącznie na Viaplay.pl.

  • W finale Pucharu Narodów Afryki, w niedzielę o 20.00 Senegal zagra z Egiptem
  • Będzie to też rywalizacja dwóch napastników Liverpool FC i największych gwiazd turnieju: Egipcjanina Mohameda Salaha z Senegalczykiem Sadio Mane
  • A w sobotę o 20.00 w meczu o III miejsce zmierzą się Burkina Faso i Kamerun
  • Oba mecze z polskim komentarzem można oglądać wyłącznie na Viaplay.pl

Gwiazdor Senegalu Sadio Mane strzelając gola i notując asystę poprowadził swoją drużynę do finału, po wygranej 3:1 z Burkina Faso. W drugim półfinale Kamerun zremisował 0:0 z Egiptem, a o awansie decydował konkurs rzutów karnych. Bohaterem został bramkarz Egiptu „Gabaski”, który bronił dwukrotnie. Kameruńczycy z czterech karnych strzelili tylko jednego i to Egipt zagra o swój ósmy w historii Puchar Narodów Afryki. Senegalczycy jeszcze nigdy nie zdobyli trofeum.

Sadio Mane po prawej

Koledzy z Liverpoolu przeciwko sobie

Mohamed Salah i Sadio Mane jeszcze przed turniejem uważani byli za jego dwie największe gwiazdy. Smaczku tej rywalizacji dodaje fakt, że na co dzień napastnicy są klubowymi kolegami z angielskiego Liverpool FC. Dla Senegalu to już drugi finał PNA z rzędu. Dwa lata temu Senegalczycy 0:1 przegrali z Algierią. Teraz mający w składzie zawodników m.in. Paris Saint-Germain, Chelsea Londyn, Bayernu Monachium czy wspomnianego Liverpool FC Senegal, w niedzielę o 20.00 zmierzy się z Egiptem i jego liderem Mohamedem Salahem.

Kamerun w „finale pocieszenia”

Mecz Senegal – Egipt w niedzielę o 20.00 można oglądać na żywo na platformie streamingowej Viaplay. Na Viaplay.pl przed meczem będzie również specjalne studio poświęcone Pucharowi Narodów Afryki i spotkaniom Bundesligi. Udział w nim wezmą Justyna Kostyra, Marcin Borzęcki, Michał Trela, Michał Zachodny i goście specjalni. A dzień wcześniej, w sobotę o 20.00, gospodarze Pucharu Narodów Afryki, czyli Kamerun na pocieszenie dla swoich kibiców w meczu o III miejsce zagrają z Burkina Faso.

Puchar Narodów Afryki 2022 – transmisje na żywo na platformie Viaplay
(5-6 lutego) – Finał i mecz o III miejsce:

SOBOTA, 5 lutego (O III miejsce):

20:00 Burkina Faso – Kamerun, komentuje Kamil Kania

NIEDZIELA, 6 lutego (Finał):

20:00 Senegal – Egipt, komentuje Szymon Ratajczak

fot. Scanpix/Viaplay

***

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.