PZPN znosi ograniczenia dla zawodników z Ukrainy, chcących występować w polskich klubach

W dniu 27 lutego 2022 roku w związku z sytuacją panującą obecnie na Ukrainie – Komisja ds. Nagłych PZPN dla zawodników ukraińskich zniosła ograniczenia, o których mowa w § 35 uchwały Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej w sprawie statusu zawodników oraz zasad zmian przynależności klubowej, a także zniosła ograniczenia wskazane w art. 1 i art. 3 uchwały Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej w sprawie określenia liczby zawodników cudzoziemców spoza obszaru Unii Europejskiej występujących w meczach piłki nożnej w sezonie 2019/2020 i następnych – obowiązujące zawodników zagranicznych spoza Unii Europejskiej.

Dariusz Laszczyk, prowadzący blog PrawoPilkarskie.pl, jak zwykle objaśnił na czym polegają zmiany w przepisach.

Wprowadzone zmiany dotyczą możliwości uprawniania do gry i potwierdzania przez polskie kluby zawodników posiadających obywatelstwo ukraińskie.

Obecnie niezależnie od klasy rozgrywkowe zawodnicy posiadający obywatelstwo Ukraińskie mogą być rejestrowani w klubach polskich jako zawodnicy o statusie amatora. Co więcej, nie będą oni uwzględniani w limicie zawodników spoza obszaru UE mogących występować równocześnie na boisku w trakcie poszczególnych meczów.

Nowe zasady umożliwiają potwierdzenie do gry zawodników z Ukrainy niezależnie od ligi i kategorii wiekowej, a także brak obowiązku przedstawiania przez kluby dokumentów potwierdzających legalizację pobytu i zatrudnienia na terytorium Polski. Zawodnicy posiadający ukraińskie obywatelstwo nie będą uwzględniani w limicie zawodników spoza obszaru UE, którzy mogą równocześnie przebywać na boisku.

Powyższe zmiany prawdopodobnie spowodują napływ większej ilości zawodników pochodzenia ukraińskiego do polskich klubów i to na różnych szczeblach rozgrywkowych. Zmienione przepisy obowiązują od dnia 27 lutego 2022 roku.

Więcej informacji na blogu –www.prawopilkarskie.pl

***

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.