Rafał Gikiewicz może być bohaterem ciekawego transferu. Zajmie miejsce następcy Manuela Neuera

Rafał Gikiewicz niebawem może stać się bohaterem głośnego transferu. Polski bramkarz jest rozpatrywany jako kandydat do zastąpienia Yanna Sommera w Borussii Moenchengladbach, jeśli ten przeniesie się do Bayernu Monachium.

Bayern Monachium do końca obecnego sezonu będzie musiał sobie radzić bez Manuela Neuera. Doświadczony bramkarz w trakcie jazdy na nartach doznał poważnego złamania nogi i będzie pauzował przez kilka miesięcy.

Klub ze stolicy Bawarii rozpoczął już poszukiwania zastępcy Neuera, którego będzie chciał sprowadzić jeszcze podczas zimowego okienka transferowego. W ostatnich godzinach niemieckie media podały, że obecnie faworytem do transferu jest Yann Sommer z Borussii Moenchengladbach.

Okazuje się, że miejsce Szwajcara może zająć Rafał Gikiewicz. Jak podaje Tomasz Urban, dziennikarz Viaplay, polski bramkarz jest rozpatrywany jako kandydat do zastąpienia Sommera, jeśli ten ostatecznie przeniesie się do Bayernu Monachium.

Polski golkiper jest obecnie piłkarzem FC Augsburg. Kontrakt ma ważny jedynie do końca sezonu, więc jego transfer zimą za niewielką stosunkowo kwotę nie byłby trudny do przeprowadzenia, chociaż trzeba pamiętać, że klub ma opcję automatycznego przedłużenia umowy. 

Borussia musiałaby rozejrzeć się za nowym golkiperem, bo w klubie niezbyt ufają w to, że 21-letni Jan Olschowsky czy 34-letni Tobias Sippel poradziliby sobie w roli pierwszego bramkarza.

Oprócz Gikiewicza wśród kandydatów jest też Mathew Ryan. 30-letni Australijczyk w FC Kopenhaga przegrywa aktualnie rywalizację z Kamilem Grabarą. 

Po 15 kolejkach FC Augsburg zajmuje 14. miejsce w tabeli Bundesligi, a Borussia Moenchengladbach z 7 punktami więcej jest na 8. pozycji.

fot.-Ina-FASSBENDER-AFP

Czesław Michniewicz Fortuna 1 Liga Jagiellonia Białystok Lech Poznań Legia Warszawa niższe ligi PKO BP Ekstraklasa platforma Viaplay PZPN Raków Częstochowa ranking popularności reprezentacja Polski Robert Lewandowski transfery Wieczysta Kraków Śląsk Wrocław

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.