Reprezentacja Polski U19 straciła selekcjonera. Jacek Magiera rozwiązał kontrakt z PZPN

Jacek Magiera przestał pełnić obowiązki selekcjonera reprezentacji Polski U-19. Informację tę przekazał Polski Związek Piłki Nożnej.

Jacek Magiera przestał pełnić funkcję selekcjonera kadry U19 w czwartek 11 marca.

– Chciałbym bardzo serdecznie podziękować trenerowi Magierze za dotychczasową pracę na rzecz rozwoju polskiej piłki, jego profesjonalizm, pasję, zaangażowanie i poświęcenie. W tym momencie Jacek powraca na karuzelę trenerską w piłce klubowej, ale wierzę, że jeszcze kiedyś wróci do PZPN, ale już w innej roli, roli selekcjonera pierwszej reprezentacji Polski – powiedział prezes Zbigniew Boniek dla portalu 'Łączy nas piłka”.

Magiera pracował w PZPN od stycznia 2018 roku. Dwa miesiące później został trenerem kadry do lat 20. Od czerwca 2020 do marca 2021 roku prowadził reprezentację U19.

– Ja również chciałbym podziękować za zaufanie i lata świetnej współpracy. To był wspaniały czas. Pracowałem w znakomitych warunkach, wszystko zawsze było zorganizowane na najwyższym poziomie, dzięki czemu mogłem skupić się wyłącznie na pracy z młodzieżowymi reprezentacjami Polski, rozwoju zawodników. Myślę, że udało nam się zrobić wiele dobrego. Pewien etap się jednak skończył. Brak możliwość pojechania na młodzieżowe mistrzostwa Europy spowodował, że postanowiłem poszukać nowych wyzwań – tłumaczył swoją decyzję Magiera.

Rozumiem Jacka, dlatego też zdecydowaliśmy się rozwiązać umowę za porozumieniem stron. Trener Magiera jest bardzo lojalnym pracownikiem, który wywiązywał się ze wszystkich powierzonych mu zadań. Chciałbym mu bardzo serdecznie podziękować za dotychczasową pracę na rzecz rozwoju polskiej piłki, jego profesjonalizm, pasję, zaangażowanie i poświęcenie. Jacek zawsze może liczyć na nasze wsparcie. Życzę mu powodzenia w dalszej karierze trenerskiej – dodał prezes PZPN.

Źródło: Łączy Nas Piłka

*****

Czytaj też:

Możesz wesprzeć działalność portalu stawiając Galaktycznemu wirtualną kawkę. Link TUTAJ

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.