Reprezentant Polski wraca do afery premiowej.” Tak się kłóciliśmy o kasę, że nie rozmawialiśmy z niektórymi zawodnikami”

Łukasz Skorupski, w rozmowie z Przeglądem Sportowym zdradził, że w trakcie mundialu reprezentanci Polski pokłócili się o premię, którą obiecał im premier Mateusz Morawiecki. 

Temat niedoszłych premii dla piłkarzy kadry narodowej wciąż wywołuje wiele kontrowersji, mimo upływu kilku miesięcy od zakończenia mistrzostw świata w Katarze. Co chwilę na jaw wypływają nowe fakty w tej sprawie podczas wywiadów udzielanych przez reprezentantów Polski. Premier Mateusz Morawiecki obiecał kadrze kilkadziesiąt milionów złotych za awans do 1/8 finału. Po tym jak wybuchła afera, a oburzenie opinii publicznej w Polsce sięgnęło zenitu, szef rządu wycofał się ze swoich obietnic. 

Teraz Łukasz Skorupski, bramkarz Bolonii, zdradził, że premia i jej potencjalny podział wywołały ogromne kłótnie wśród reprezentantów. Golkiper przyznał, że kadrowiczom obiecano zbyt duże pieniądze, a on sam „podkręcał” Mateusza Morawieckiego.

– Coś tam gadałem, ale to bardziej dla beki. A premier to zaakceptował. Moim zdaniem na takim turnieju nie powinniśmy w ogóle gadać o premii, wszystko powinno być ustalone na papierze przed mistrzostwami. Tylko my niewiele mogliśmy zrobić. Powiedzieli nam o niej przed samym wyjazdem do Kataru, zaraz wyjeżdżaliśmy na lotnisko. Normalnie to wcześniej ustalilibyśmy między sobą – mówi Skorupski, cytowany przez Przegląd Sportowy.

Bramkarz zdradził, że temat premii od szefa rządu wrócił po awansie do 1/8 finału. Według niego nagle atmosfera uległa pogorszeniu, doszło do ogromnych kłótni, a szatnia podzieliła się na zwaśnione grupy.

– Wychodzimy z grupy i zamiast się cieszyć, nagle zaczęliśmy kłócić się o tę premię. Ci mają mieć tyle, inni tyle. Ale to tak się kłóciliśmy, że nie gadaliśmy z pewnymi zawodnikami. A dzień wcześniej razem śpiewaliśmy – zdradził Skorup.

– Zbliżał się mecz z Francją. Lewy mówi: „Panowie, dogadajmy się. Nie możemy myśleć o premii, tylko o meczu”. Dogadaliśmy się, żeby już nie rozmawiać o tej premii. Z całym szacunkiem dla pieniędzy, ale nikomu na kadrze ich nie brakuje. Wrócił spokój, zagraliśmy mecz – podsumował Skorupski.

Źródło: PS

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.