Roman Kosecki kandydatem na prezesa Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej. „Polska piłka potrzebuje dialogu”

Roman Kosecki, były reprezentant Polski i wiceprezes zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej ds. szkolenia w latach 2012-2016, oficjalnie zgłosił swoją kandydaturę na stanowisko prezesa Mazowickiego Związku Piłki Nożnej.

Oświadczenie Romana Koseckiego

Po przeprowadzeniu wielu rozmów, a także konsultacji z osobami związanymi ze środowiskiem piłkarskim na Mazowszu, ze względu na termin zbliżających się wyborów na stanowisko prezesa Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej, które odbędą się za trzy miesiące (11 czerwca 2021 r.)  podjąłem decyzje o zgłoszeniu swojej kandydatury – czytamy w oświadczeniu Romana Koseckiego.

 Z polską piłką nożną związany jestem niemal całe życie, będąc członkiem reprezentacji Polski i jej kapitanem oraz zawodnikiem klubów polskich i zagranicznych.

Pełniłem również funkcje wiceprezesa ds. szkolenia w PZPN, członka Zarządu MZPN, a także wiceprzewodniczącego Komisji Sportu.

Od blisko 20 lat prowadzę klub Kosa Konstancin, godząc funkcje włodarza klubu, a także trenera. 

Mój bagaż doświadczeń chciałbym spożytkować dla dobra futbolu na Mazowszu. Mam dużo pomysłów i programów ukierunkowanych na szkolenie młodzieży, kształcenie trenerów, rozwój piłki zarówno dziecięco-amatorskiej jak i zawodowej na Mazowszu.

Wiem, że nasze środowisko potrzebuje dialogu, dlatego też zamierzam odbyć szereg konsultacji w formule online i na ile to możliwe, w tradycyjny sposób.

 Do zobaczenia na piłkarskim szlaku.

Z wyrazami szacunku,

Roman Kosecki

Kandydat na Prezesa Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej.

******

Roman Kosecki pierwsze futbolowe kroki stawiał w zespole RKS Mirków Konstancin-Jeziorna (1980–1983). Następnie był zawodnikiem takich klubów jak Ursus Warszawa, Gwardia Warszawa, Legia Warszawa, Galatasaray Stambuł, Osasuna Pampeluna, Atletico Madryt, FC Nantes, Montpelier czy Chicago Fire.

„Kosa” w reprezentacji Polski zaliczył 69 występów, w których zdobył 19 bramek. W czternastu meczach pełnił funkcję kapitana.

Po zakończeniu kariery Roman Kosecki założył szkółkę piłkarską w Konstancinie-Jeziornie pod nazwą MUKS Kosa Konstancin. Był posłem na Sejm V, VI, VII i VIII kadencji. W latach 2012-2016 pełnił funkcję wiceprezesa zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej ds. szkolenia.

Czytaj też:

Możesz wesprzeć działalność portalu Galaktyczny Futbol stawiając nam wirtualną kawkę. Szczegóły pod linkiem https://tiny.pl/r4k97

Fot. RMF24

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.