fbpx

Selekcjoner reprezentacji Polski do lat 19 po mistrzostwach Europy. “Doceniamy to co mamy, ale czujemy niedosyt”

Reprezentacja Polski zajęła piąte miejsce na mistrzostwach Europy do lat 19. Nasi młodzi zawodnicy mierzyli się w grupie z Włochami, Maltą i Portugalią. Do awansu zabrakło jednego punktu.

Teraz, po raz pierwszy od zakończenia turnieju wypowiedział selekcjoner Marcin Brosz.

– W turnieju finałowym zdobyliśmy 4 punkty, które ostatecznie wystarczyły na 5. miejsce w Europie i wiemy, że jest to „aż” piąte miejsce, ale z drugiej strony czujemy, że niewiele brakowało, żeby zrobić jeszcze lepszy wynik. Odpowiadając na pytanie mogę więc powiedzieć, że doceniamy to co mamy, ale czujemy niedosyt, bo do ostatniej sekundy walczyliśmy o awans do półfinału – powiedział selekcjoner dla “slzpn.pl”.

 Zabrakło nam jeszcze większej rywalizacji na pozycjach, bo to jest klucz w sporcie. Zabrakło z kilku powodów. Na pewno jednym z nich jest czas, który już wymieniłem. Ale też urazy. I to szczególnie w linii napadu, z której wypadł nam Jan Zuberek. Również w obronie brakowało nam Filipa Koperskiego i Szymona Michalskiego, a w ofensywie Szczepana Muchy – dodał.

– Ważne jest też to obycie, jakie zyskaliśmy grając po wielu latach z najlepszymi 19-latkami w Europie. Nam tego bezpośredniego doświadczenia zabrakło. Przecież Włosi są zawsze w tych imprezach, Portugalczycy też, Hiszpanie również, a my wskoczyliśmy do tego grona i choć wiedzieliśmy, co nas czeka to tak naprawdę między wiedzieć, a tam być, to stanowi ogromną różnicę – zakończył Marcin Brosz.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.