Sensacyjna oferta z zagranicznego klubu dla Marka Papszuna? Szkoleniowiec na radarach mistrza kraju

Marek Papszun po zakończeniu obecnego sezonie odejdzie z Rakowa Częstochowa. Z informacji uzyskanych przez TVPSPORT.PL wynika, że sytuację szkoleniowca monitoruje mistrz Izraela!

Papszun zapewniał, że nie odchodzi z Częstochowy w związku z ofertą z innego klubu. Eksperci twierdzą, że po siedmiu latach intensywnej pracy w Rakowie, trener chce odpocząć i spędzić więcej czasu z rodziną.

– Ostatnie siedem lat stało się owocnym okresem klubu. Rozstanie to trudny i emocjonalny moment – mówił Papszun na konferencji prasowej.

Praca wykonana przez Marka Papszuna w Częstochowie została dostrzeżona również przez zagraniczne kluby. Z informacji TVPSPORT.PL wynika, że 48-latka obserwują przedstawiciele mistrza Izraela! Działacze Maccabi Hajfa są w trakcie poszukiwań nowego trenera, który zagwarantuje skuteczną walkę o fazę grupową Ligi Mistrzów. 

Maccabi jest liderem ligi izraelskiej. W tej chwili drużyna z Hajfy prowadzi z dorobkiem 72 punktów po rozegraniu 31 spotkań. Na drugim miejscu w tabeli znajduje się Hapoel Beer Szewa (68 punktów).

Przedstawiciele Maccabi są na etapie obserwacji kandydatów na nowych trenerów. Zdaniem Piotra Kamienieckiego z TVPSPORT.PL, Papszun znajduje się na czele listy. W przypadku, gdyby obecny szkoleniowiec Rakowa został zatrudniony przez Izraelczyków, pracowałby w klub, którego roczny budżet to około 100 milionów złotych. Maccabi Hajfa oferuje też kontrakty na poziomie 400-500 tysięcy euro rocznie.

Obecnie trenerem zespołu jest Barak Bachar, który ma jeszcze roczny kontrakt z drużyną, ale odchodzi z klubu po zakończeniu obecnego sezonu do Crvenej zvezdy Belgrad. Szkoleniowiec z Izraela porozumiał się już z serbskim klubem. Takie rozwiązanie zaakceptowały też władze drużyny z Hajfy, które otrzymają za transfer szkoleniowca pół miliona euro.


Źródło: TVP SPORT

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.