Skandal w reprezentacji Polski. Browary ukryte w skrzyniach ze sprzętem

Do kolejnej aferki doszło podczas zgrupowania reprezentacji Polski U-15. Jak informuje Mateusz Miga z TVP Sport młodzi zawodnicy kadry wynosili z autokaru, który przywiózł ich na zgrupowanie, piwo ukryte w skrzyniach ze sprzętem piłkarski.

Reprezentacja U-15 pojechała na towarzyski turniej na Węgry. Tam przegrała ze Słowacją i zremisowała z gospodarzami oraz Finlandią.

Nie o wynikach jednak będzie mówiło się jeszcze długo w kontekście tego wyjazdu. Otóż jak poinformował Mateusz Miga z TVP Sport po trafieniu na miejsce piłkarze z autokaru wyjmowali skrzynie ze sprzętem. Gdy jedna z nich została otworzona, okazało się, że pod ręcznikami i koszulkami zostały schowane czteropaki piwa.

To był szok dla zawodników, ale i rodziców, którzy powierzyli było nie było dzieci dorosłym opiekunom, trenerom.

– Chłopcy przenosili skrzynie z autokaru do szatni. Mieli później wypakować te rzeczy i roznieść po pokojach. Przez przypadek w jednej ze skrzyń odkryli kilka zgrzewek z piwem – relacjonuje jeden z rodziców.

–  Czy ci faceci, dorosłe chłopy, nie mogą na kilka dni się powstrzymać? Od jednego z nich chłopcy już od rana wyczuwają alkohol. Drużyna mieszka w ośrodku reprezentacji Węgier, w którym jest zakaz picia alkoholu i palenia wyrobów tytoniowych. Co obsługa tego hotelu myśli sobie o nas, gdy w koszach na śmieci znajdują puszki po piwie?  – powiedział rodzic jednego z piłkarzy w rozmowie z portalem TVP Sport.
 
Całej sprawie przyjrzy się teraz PZPN.

– Bardzo poważnie podchodzimy do takich spraw. Reprezentacja wraca właśnie z turnieju do Polski. Sprawa będzie badana. Jeśli doszło do złamania prawa bądź naruszenia wewnętrznego regulaminu i ustalonych zasad podczas zgrupowania drużyny narodowej, zostaną wyciągnięte konsekwencje – poinformowała federacja.

Młodzi piłkarze i ich rodzice są w szoku. Pamiętają sytuację, do której doszło we wrześniu zeszłego roku na zgrupowaniu reprezentacji U17. W pokoju dwóch zawodników znaleziono wtedy butelki po alkoholu. Obu spotkała szybka kara i zostali usunięci ze zgrupowania.

– Pomny tamtej sytuacji jestem w szoku. W razie, gdyby ta zgrzewka została odkryta, który z trenerów przyznałby się, że to jego? Przecież wina spadłaby na chłopaka i natychmiast zostałby wyrzucony ze zgrupowania – mówi jeden z rodziców.

Selekcjonerem reprezentacji U15 jest Dariusz Gęsior. Jego asystentami są Szymon Hartman i Ariel Jakubowski, a rolę trenera bramkarzy od niedawna pełni Radosław Hołubiec, ale on nie przebywał na zgrupowaniu.

Źródło: TVP Sport

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.