Śląsk Wrocław ma nowego szkoleniowca

Nowym trenerem Śląska Wrocław został Piotr Tworek. Szkoleniowiec związał się z wrocławskim klubem kontraktem do końca czerwca 2023 roku.

Piotr Tworek przez większość swojej kariery trenerskiej związany był z Wartą Poznań. Z tym klubem notował największe sukcesy – awans do PKO BP Ekstraklasy w sezonie 2019/20 i 5. pozycję w najwyższej klasie rozgrywkowej w kolejnych rozgrywkach. „Zieloni” jako beniaminek byli wówczas o włos od miejsca dającego możliwość gry w europejskich pucharach. Lepszy bilans bezpośrednich meczów sprawił, że ostatecznie w eliminacjach UEFA Conference League zagrał… Śląsk Wrocław.

Trener Tworek pracował w Warcie również wcześniej, w 2011 roku, pełniąc funkcję asystenta trenera. Ponadto był zatrudniony w takich klubach jak m.in. Kujawiak Włocławek, Zawisza Bydgoszcz, Wda Świecie, Bałtyk Koszalin, Miedź Legnica, Podbeskidzie Bielsko-Biała, Kotwica Kołobrzeg, Korona Kielce, Bruk-Bet Nieciecza oraz Chojniczanka Chojnice.

– Trener Piotr Tworek z pewnością jest w stanie skonsolidować zespół i natchnąć zawodników do lepszej postawy i bardziej efektywnej gry, co przełoży się na wyższe miejsce w tabeli. Przełamanie obecnego impasu to dla nas wszystkich priorytet i najważniejsze zadanie sztabu szkoleniowego trenera Tworka – zaznacza Dariusz Sztylka, dyrektor sportowy Śląska Wrocław.

Nowy trener po raz pierwszy poprowadzi drużynę w niedzielnym meczu z Radomiakiem Radom. Szkoleniowiec skompletował już sztab szkoleniowy i rozpoczyna pracę z drużyną. Drugim trenerem został Adam Szała, a asystentami Janusz Góra i Krzysztof Wołczek. Trenerami przygotowania motorycznego będą Michał Polczyk i Przemysław Parus, trenerem bramkarzy Krzysztof Osiński, a analitykiem Andrzej Gomołysek.

– Negocjacje nie trwały długo, obie strony były zainteresowane współpracą. Szczegóły ustaliliśmy bardzo sprawnie i od dziś jestem w Śląsku Wrocław. Chciałbym, żeby nasz zespół w każdym meczu dał się pokroić za zwycięstwo. By piłkarze w każdym spotkaniu zostawiali zdrowie i pokazywali swoje umiejętności, a te w tej drużynie są wysokie – mówi nowy szkoleniowiec Śląska Wrocław.

 Fot. Krystyna Pączkowska/slaskwroclaw.pl

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.