fbpx

Sławomir Mentzen skomentował burzę wokół Szymona Marciniaka

Sławomir Mentzen skomentował w mediach społecznościowych burzę wokół Szymona Marciniaka, który wygłosił mowę na imprezie biznesowej zorganizowanej przez polityka Konfederacji.

Od czwartku w mediach grzmi wokół Szymona Marciniaka. Polski arbiter wziął udział w imprezie biznesowej współorganizowanej przez Sławomira Mentzena, na której wygłosił mowę na temat sukcesu. Relacje arbitra z politykiem znanym ze skrajnie prawicowych przekonań nie spodobały się stowarzyszeniu Nigdy Więcej.

Ta wydała już w tej sprawie oświadczenie, a Marciniak może stracić finał Ligi Mistrzów. Co więcej, dziennikarz Tomasz Smokowski nie ma wątpliwości, że polski arbiter zostanie zawieszony. Komunikat w sprawie wydały też władze PZPN, które wspierają najlepszego sędziego na świecie i oczekują od UEFA obiektywizmu.

Tymczasem do zamieszania wokół Marciniaka mediach społecznościowych odniósł się Sławomir Mentzen. 

– Kiedy organizowałem Everest, liczyłem na duże zainteresowanie, ale tego, że informacja o konferencji biznesowej dotrze aż do UEFA się nie spodziewałem – napisał polityk.

– Nie wiem jak ktoś mógłby pomylić dwie organizowane przeze mnie imprezy – biznesową konferencję Everest oraz coroczną trasę Piwa z Mentzenem, podczas której rozmawiamy o ekonomii, podatkach i polityce. Od samego początku jasne było dla mnie i pozostałej części zespołu, że Everest nie będzie miał nic wspólnego z polityką i tego się trzymaliśmy. Podczas konferencji nie pojawiały się żadne deklaracje czy agitacje polityczne. Było za to wiele wystąpień ludzi ze świata biznesu, którzy dzielili się swoimi doświadczeniami i umiejętnościami.

– Dlatego donos na Szymona Marciniaka, w którym organizacja Nigdy Więcej oskarża go o wspieranie jakiejkolwiek partii politycznej jest absurdalny. Nigdy nie wyraził żadnego poparcia dla mojej działalności politycznej, a wykluczenie go z sędziowania finału Ligi Mistrzów z tego powodu byłoby głębokim nadużyciem – dodał.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.