Jest decyzja UEFA w sprawie Szymona Marciniaka

Europejska Federacja Piłkarska podjęła decyzję ws. Szymona Marciniaka. Polski arbiter zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami poprowadzi finał Ligi Mistrzów.

Oświadczenie ws. Szymona Marciniaka opublikowano na stronie UEFA wraz z przeprosinami polskiego sędziego. 

Stowarzyszenie „Nigdy więcej” poinformowało UEFA, że Szymon Marciniak brał udział w konferencji Everest organizowanej przez jednego z liderów Konfederacji Sławomira Mentzena. 

„Jesteśmy zszokowani i zbulwersowani publicznym skojarzeniem Marciniaka z Mentzenem i jego odmianą toksycznej skrajnie prawicowej polityki. Jest to niezgodne z podstawowymi wartościami fair play, takimi jak równość i szacunek. Wzywamy sędziego do przyznania się do błędu. Jeśli tego nie zrobi, uważamy, że UEFA i FIFA powinny wyciągnąć konsekwencje” – stwierdził jeden z współtwórców stowarzyszenia Rafał Pankowski.

Głos ws. oskarżeń zabrał też sam sędzia Marciniak. „Będąc od wielu lat międzynarodowym sędzią piłkarskim, zawsze na pierwszym miejscu stawiam fair play oraz szacunek do drugiego człowieka i pragnę przekazywać te najwyższe wartości innym” – napisał arbiter. „Zawsze odcinam się od przejawów rasizmu i antysemityzmu i braku tolerancji, co pokazuję na meczach, na których sędziuję. Zawsze mówię stop nienawiści i będę propagować, że najważniejsze jest bycie dobrym człowiekiem” – dodał.

Swoje stanowisko opublikował na Twitterze również Sławomir Mentzen. „Nie wiem, jak ktoś mógłby pomylić dwie organizowane przeze mnie imprezy – biznesową konferencję Everest oraz coroczną trasę Piwa z Mentzenem, podczas której rozmawiamy o ekonomii, podatkach i polityce” – napisał. 

„Od samego początku jasne było dla mnie i pozostałej części zespołu, że Everest nie będzie miał nic wspólnego z polityką i tego się trzymaliśmy. Podczas konferencji nie pojawiały się żadne deklaracje czy agitacje polityczne. Było za to wiele wystąpień ludzi ze świata biznesu, którzy dzielili się swoimi doświadczeniami i umiejętnościami” – tłumaczył polityk.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.