Sprawdzian generalny przed Euro. Polacy zagrają w Krakowie

Ampfutbolowa reprezentacja Polski powraca do Krakowa! Już 6-7 kwietnia zagra w Amp Futbol Kraków Cup. Mecze z Holandią oraz Włochami będą poważnym testem przed czerwcowymi mistrzostwami Europy. A do walki o wyjazd do Francji niespodziewanie włączyło się dwóch kolejnych zawodników.

Biało-czerwoni będą gospodarzami turnieju w Krakowie, w którym każdy z każdym rozegra po dwa mecze. Polaków czeka więc 100 minut rywalizacji z Włochami, którzy w ubiegłym roku zwyciężyli w dywizji B Ligi Narodów, a w 2022 zajęli ósme miejsce w mistrzostwach świata, jako druga najwyżej sklasyfikowana drużyna z Europy. – To na pewno będą trudne mecze, pełne emocji – podkreśla Kamil Grygiel, napastnik reprezentacji Polski.

Smaczku polsko-włoskiej rywalizacji dodawać będzie fakt, że zawodnicy obu drużyn doskonale się znają. Kapitan biało-czerwonych, Bartosz Łastowski, w ubiegłym sezonie ze Sportingiem Montelabbate zdobył Puchar Włoch i występował w barwach tego klubu w Lidze Mistrzów. Do Italii był wypożyczony z Podbeskidzia Kuloodpornych Bielsko-Biała, w którym obecnie dzieli szatnię z… trzema reprezentantami Włoch: Lorenzo Marcantogninim, Paolo Capasso oraz Emanuele Padoanem– Rzeczywiście, znamy się bardzo dobrze. To zwariowane i bardzo pozytywne chłopaki, które świetnie grają w piłkę. Włosi wnieśli do drużyny dużo jakości i pozytywnej energii, w meczach PZU Amp Futbol Ekstraklasy pokazali, że są w dobrej formie, więc gra przeciwko nim będzie dla nas wyzwaniem. Czuję, że podczas mistrzostw Europy mogą dojść naprawdę daleko – przypuszcza Bartosz Łastowski.

Drugim z kwietniowych rywali reprezentacji Polski będą Holendrzy. Oni z kolei w ubiegłym roku grali w dywizji D Ligi Narodów, ale nie wynikało to z ich realnej siły, a faktu, że w poprzednich latach nie uczestniczyli w żadnych zmaganiach. Po powrocie na ampfutbolowe boiska pokazali dużą jakość i wygrali dywizję D Ligi Narodów z kompletem zwycięstw i imponującym bilansem bramkowym 36:0 w czterech spotkaniach. – Dawno się z nimi nie mierzyliśmy, więc jestem bardzo ciekawy, jak duży zrobili postęp – przyznaje Kamil Grygiel, który podczas ligowych zmagań z bliska może obserwować lidera holenderskiej kadry. Wesley van Ingen jest bowiem zawodnikiem Stali Rzeszów, dla której w trzech meczach zdobył już dwie bramki.

22-24 marca, dwa tygodnie przed Amp Futbol Kraków Cup, Polacy spotkali się na zgrupowaniu w Warszawie. W ostatniej fazie przygotowań do mistrzostw Europy do walki o bilety na wyjazd do Francji włączyło się dwóch nowych zawodników: Dawid Gadzina i Rafał Bieńkowski. O ile dla pierwszego z nich jest to premierowe powołanie do reprezentacji Polski, o tyle drugi z zawodników Podbeskidzia Kuloodpornych Bielsko-Biała jest doświadczonym kadrowiczem, który wraca do drużyny po sześcioletniej przerwie. Wcześniej zdobył z kadrą brązowy medal mistrzostw Europy 2017 i awansował z nią do półfinału mistrzostw świata 2014. – To już końcowa prosta przed mistrzostwami Europy, turniej w Krakowie pokaże nam, na jakie rzeczy będziemy musieli położyć nacisk w ostatnich tygodniach przygotowań. Kadra na Euro 2024 nie jest jeszcze zamknięta, a do Francji pojadą zawodnicy, którzy pokażą, że są w najwyższej formie – zastrzega selekcjoner Dmytro Kameko.

Turniej w Krakowie ma dać odpowiedzi trenerowi reprezentacji na nurtujące go pytania, ale będzie też świętem dla kibiców ampfutbolu w Polsce. W stolicy Małopolski fani zawsze tłumnie przychodzą na ampfutbolowe zmagania. Tak było podczas mistrzostw Europy 2021 w Krakowie, tak było podczas Ligi Narodów czy innych meczów reprezentacyjnych, tak samo jest też w czasie PZU Amp Futbol Ekstraklasy. – Nie mogę się doczekać nie tylko rywalizacji na boisku, ale również atmosfery w czasie spotkania. Kraków nauczył nas, że dzięki naszym kibicom mecze są zawsze pełne emocji, a fani za każdym razem dodają nam skrzydeł – przyznaje Kamil Grygiel.

Napastnika Wisły Kraków oraz pozostałych reprezentantów Polski kibice będą mogli zatem obejrzeć 6-7 kwietnia na stadionie Prądniczanki Kraków. Będzie to dla biało-czerwonych sprawdzian przed czerwcowymi mistrzostwami Europy we Francji. W fazie grupowej Polacy zagrają tam z Niemcami, Szkotami i Grekami.

Terminarz Amp Futbol Kraków Cup 2024:

Sobota, 6 kwietnia:
11:00 ceremonia otwarcia
11:45 Polska – Włochy
15:00 Włochy – Holandia
18:00 Polska – Holandia

Niedziela, 7 kwietnia: 
11:00 Holandia – Włochy
14:00 Polska – Holandia
17:00 Polska – Włochy
18:30 ceremonia zakończenia

Sponsor Główny Reprezentacji Polski: ORLEN

Oficjalny Sponsor: PZU

Ambasador: Robert Lewandowski

Oficjalni Partnerzy: forBET, NAC, PZPN

Partner Techniczny: 4F

Partner Logistyczny: IFB

Partner Dietetyczny: Body Chief

Partner Medyczny: Ottobock Polska

Partnerzy: Pentagon Research, Poczta Polska, Uzdrowisko Ustroń

Dostawca Floty: Grupa Cichy-Zasada

Dofinansowanie ze środków: Ministerstwo Sportu i Turystyki

Czesław Michniewicz (174) Fortuna 1 Liga (469) Jagiellonia Białystok (309) Lech Poznań (226) Legia Warszawa (547) PKO BP Ekstraklasa (1036) platforma Viaplay (156) PZPN (425) Raków Częstochowa (157) reprezentacja Polski (912) Robert Lewandowski (181) transfery (331) Wieczysta Kraków (251)

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.