Strzelił bramkę Realowi Madryt. Był celebrytą. Teraz zagra w polskiej A-klasie

Swego czasu Damian Gorawski był jednym z najpopularniejszych polskich piłkarzy. Słynął zarówno z umiejętności sportowych, jak i z obracania się w kręgu showbiznesu. Były reprezentant Polski podpisał kontrakt z klubem… z polskiej A-klasy.

Na początku XXI wieku Gorawski był jednym z najgorętszych nazwisk w polskim futbolu. Zasłynął m.in. ze strzelenia bramki Realowi Madryt w 2004 roku. Wówczas jego Wisła Kraków przegrała na Santiago Bernabeu 1:3. W zespole „Królewskich” grali wówczas Ronaldo Luis Nazario de Lima, Roberto Carlos, David Beckham, Raul Gonzales czy Luis Figo.

Sporo mówiono i pisano również o życiu prywatnym Gorawskiego. Najgłośniej było o jego związku z Natalią Siwiec, którą piłkarz wprowadził „na salony” polskiego showbiznesu.

Obecnie Gorawski jest piłkarzem Tęczy Tenczynek, która na co dzień gra w chrzanowskiej A-klasie. Z tym klubem jest on już związany od pół roku, pracując jako trener młodzieży.

– Nasz wiceprezes Jacek Kuźnik zapytał Damiana, czy nie pomógłby jako zawodnik zespołowi Tęczy w rozgrywkach ligowych. Zgodził się. Piłkarza z takim CV nie było jeszcze w Tęczy Tenczynek. Myślę, że będzie to dla kibiców spora gratka – mówił portalowi Przelom.pl prezes klubu Tęcza Jerzy Wnęk.

Tęcza Tenczynek w ubiegłym sezonie zajęła piąte miejsce w chrzanowskiej A-klasie. Kolejne rozgrywki rozpocznie w sobotę 20 sierpnia.

Grający jako napastnik lub pomocnik Damian Gorawski (43 lata) to były piłkarz takich klubów jak Ruch Chorzów, Wisła Kraków, FK Moskwa, Szynnik Jarosław i Górnik Zabrze. Zagrał również 14 meczów w reprezentacji Polski, strzelając jednego gola.

Z drużyną Wisły Kraków dwukrotnie sięgnął po mistrzostwo kraju.

Źródło: własne, Przelom.pl

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.