Szwedzki obrońca nowym zawodnikiem Lechii Gdańsk

Henrik Castegren został zawodnikiem Lechii Gdańsk. Umowa szwedzkiego zawodnika obowiązywać będzie do 30 czerwca 2024 roku z opcją przedłużenia o kolejny rok.

25-letni Szwed w poprzednich latach reprezentował zespół Norrköping. Drużyna na co dzień grająca w szwedzkiej ekstraklasie poprzedni sezon zakończyła na siódmej pozycji. Castegren dla Biało-Niebieskich rozegrał 81 meczów w „Allsvenksan” notując przy tym 3 trafienia oraz 4 asysty.

W trakcie swojej przygody ze szwedzkim futbolem, obrońca reprezentował także barwy Degefors IF oraz IF Sylvia. Castegren ma na swoim koncie rozegrane także 3 mecze w ramach eliminacji do Ligi Europy. Od 1 stycznia 2022 roku zawodnik pozostawał bez klubu po rozwiązaniu dotychczasowej umowy z IFK Norrköping.

– Jestem szczęśliwy, że jestem w Gdańsku i podejmuję nowe wyzwanie. W tym sezonie chcę rozegrać tyle spotkań, ile tylko będzie możliwe. Czekam na debiut, chcę już spotkać się z kibicami – powiedział Henrik Castegren po transferze do Lechii. 

– Chcę dawać drużynie dużo pewności w obronie. Swoją grą mogę pomóc w budowaniu i tworzeniu akcji od podstaw oraz zapewnić stabilność, gdy utrzymujemy się przy piłce – dodał.

– Ciężko pracuję i uważam, że dzięki temu wszystko można osiągnąć. Pracuje każdego dnia na to, aby się rozwijać i grać coraz lepiej – zakończył nowy defensor gdańszczan.

Szkoleniowiec Biało-Zielonych, Tomasz Kaczmarek, nie kryje swojego zadowolenia.

– Cieszę się, że udało nam się zrealizować ten transfer. Od momentu, gdy opuścił nas Bartosz Kopacz, szukaliśmy zawodnika na tę pozycję. Myślę, że Henrik spełnia kryteria, które pozwalają mu być dla dobrym obrońcą. Dysponuje dobrą techniką, jest szybki, agresywnie broni. Teraz będzie potrzebował kilku tygodni na adaptację i przygotowanie do gry. Cieszę się, że jest z nami i będzie nam pomagał w następnych latach.

Henrik Castegren w Gdańsku będzie grał w koszulce z numerem 3.

Źródło: Biuro Prasowe Lechii Gdańsk

***

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.