Mecze sparingowe Wieczystej Kraków w Turcji. Thibaut Moulin już zagrał w nowych barwach

Wieczysta Kraków przebywa na zgrupowaniu w tureckim Belek. Piłkarze Franciszka Smudy oprócz treningów mają zaplanowane również mecze sparingowe.

Pierwszy sparing Wieczysta rozegrała 15 lutego, a rywalem był lider jednej z grup rumuńskiej trzeciej ligi zespół CS Hunedoara.

Spotkanie rozstrzygnęło się w ostatnim kwadransie pierwszej połowy, kiedy to przeciwnicy zaskoczyli krakowską drużynę umiejętnie wykańczając kontrataki oraz skutecznie wykorzystując stałe fragmenty gry. Po pierwszej połowie Wieczysta przegrywała 0:3, a po przerwie Rumuni zdobyli czwartą bramkę z rzutu karnego.

Sparing, 15.02.2022 r. godz. 15:30
Wieczysta Kraków – CS Hunedoara 0:4 (0:3)

Wieczysta
: Siryk (46 Krawczyk) – Porębski (46 Jampich), Michalski, Guerrier (79 Sawicki) – Burliga (54 Frańczak), Gamrot (68 Czajkowski), Misak (46 Pietras, 65 Nowicki), Linca (46 Kumah) – Hebel (46 Bąk), Majewski (68 Supel), Jankowski (61 Szewczyk)

Kolejnym przeciwnikiem krakowskiego teamu był przedstawiciel drugiej ligi rumuńskiej FC Brasov. W bezbramkowo zremisowanym meczu wystąpił nowy nabytek „żółto-czarnych” Thibault Moulin.

W spotkaniu z II-ligową drużyną z Rumunii Wieczysta zaprezentowała się lepiej niż w starciu z CS Hunedoara. Podopieczni trenera Smudy zagrali uważniej w defensywie i nie pozwalali rywalom na rozwinięcie skrzydeł.

Sparing, 17.02.2022 r. godz. 9:30
Wieczysta Kraków – FC Brasov 0:0

Wieczysta: Plewka (46 Miśkiewicz) – Jampich (67 Porębski), Michalski, Guerrier – Kumah (61 Linca), Gamrot (67 Bąk), Moulin (61 Pietras), Burliga (46 Frańczak) – Majewski (67 Supel), Jankowski (46 Hebel), Misak (75 Szewczyk)

Źródło i foto: Wieczysta Kraków

***


Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.