Tak ma wyglądać jedenastka na Walię. Sensacja w składzie

Doniesienia z Cardiff, gdzie reprezentacja Polski zmierzy się z Walią w meczu o utrzymanie w Dywizji A Ligi Narodów, wskazują, że Czesław Michniewicz nie szykuje wielu zmian w składzie w porównaniu do spotkania z Holandią. Jedna z nich jest mega sensacją.

Michniewicz podczas sobotniej konferencji prasowej w Cardiff sobotę wrócił do czwartkowego meczu z Oranje.

– Często pada pytanie o tamto spotkanie. Że zagraliśmy wtedy w takim, a nie innym ustawieniu, czwórką obrońców. Tak, zagraliśmy w ten sposób. Ale musimy wziąć pod uwagę też inne okoliczności. Przede wszystkim los, który sprawił, że nie ma teraz z nami Matty’ego Casha, Krystiana Bielika, Kuby Modera czy Jacka Góralskiego. Tak się po prostu dzieje, taka specyfika tej pracy, że ktoś się pojawia, a ktoś znika. W tej chwili tamtego składu już nie ma i po prostu go nie odtworzymy – tłumaczył.

– Robimy z tego narodową dyskusję, a dla mnie, jako trenera, nie ma znaczenia, czy z Walią zagramy trójką, czy czwórką obrońców. Dla mnie ważne jest, jak wykonujemy swoje zadania na boisku, a nie to, w jakim gramy systemie – mówił.

W dyskusję wtrącił się Wojciech Szczęsny, który w sobotę pojawił się na konferencji razem z selekcjonerem.

– Mam wrażenie, że zbyt wiele rozmawiamy o ustawieniu – powiedział bramkarz Juventusu.

Z informacji wynika jednak, że Czesław Michniewicz znów zdecyduje się na to samo ustawienie co z Holandią (1-3-4-2-1). Ale dokona zmian w składzie, bo w Cardiff do gry w środku pola, obok Grzegorza Krychowiaka, szykowany jest Szymon Żurkowski.

Osobiście jako mega sensację traktuję fakt, że selekcjoner zamierza w wyjściowym składzie postawić na Michała Skórasia, zawodnika Lecha Poznań. Od początku zgrupowania jest on bardzo chwalony i otrzymał szansę debiutu w narodowych barwach w meczu z Holandią. Wtedy wszedł z ławki – w 79. minucie zmienił Nicolę Zalewskiego. Teraz ma zagrać od początku – na prawym wahadle, gdzie zajmie miejsce Przemysława Frankowskiego.

Początek meczu Walia – Polska w niedzielę o 20.45.

Takim składem ma zagrać reprezentacja Polski:

Szczęsny – Bednarek, Glik, Kiwior – Skóraś, Żurkowski, Krychowiak, Zalewski – Szymański, Zieliński – Lewandowski

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.