Fantastyczne zachowanie zawodnika Unii Swarzędz. Widząc kontuzjowanego golkipera rywali, nie strzelił do pustej bramki (WIDEO)

Podczas meczu drugiej grupy III ligi, w którym Unia Swarzędz podejmowała Gedanię Gdańsk, szlachetną postawę zaprezentował Michał Miller, zawodnik gospodarzy.

31-latek mógł strzelić gola do pustej bramki, ale nie zrobił tego ze względu na kontuzję bramkarza rywali.

Do sytuacji doszło w doliczonym czasie gry. Gedania prowadziła wówczas 3:1. Futbolówka zmierzała w stronę bramkarza Gedanii Mateusza Macholi, który przyjąłby ją bez problemów, ale nagle upadł na murawę. Piłkę przejął Miller, ale nie zdecydował się skierować jej do pustej bramki i pozwolił, aby wyszła za linię końcową.

Kontuzja bramkarza Gedanii okazała się na tyle poważna, że nie mógł kontynuować gry. Do bramki wszedł za niego pomocnik Wojciech Zyska. Wynik meczu pozostał bez zmian.

Postawę Michała Millera docenił zespół z Gdańska, publikując wpis w swoich mediach społecznościowych.

– Chcielibyśmy powrócić na chwilę do dzisiejszego meczu w Swarzędzu i niespotykanego zachowania napastnika drużyny Gospodarzy – Michała Millera. Zawodnik Unii Swarzędz w doliczonym czasie gry, minął Mateusza Macholę i miał dogodną sytuację do uderzenia piłki na pustą bramkę, lecz widząc kontuzję naszego bramkarza, skierował piłkę na aut bramkowy. Kontuzja Mateusza, zmusiła go do przedwczesnego opuszczenia placu gry i z powodu wykorzystanej liczby zmian, w bramce zastąpił go Wojtek Zyska. Nieczęsto zdarzają się takie sytuacje w piłce nożnej i zachowanie Michała zasługuje na wyrazy wielkiej pochwały i postawę godną zasad fair-play! – czytamy na Facebooku Gedanii.

Michał Miller

Gedania po zwycięstwie zajmuje trzecie miejsce w tabeli. Unia plasuje się na dziesiątej pozycji.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.