TOKAR CUP. Wielkie gwiazdy i wielka pomoc dla Franka Tokarskiego

Charytatywny turniej TOKAR CUP zawładnął w niedzielę wielofunkcyjną halą AWF. Turniej miał pomóc zebrać środki na leczenie i rehabilitację Franciszka Tokarskiego, 14-letniego zawodnika Akademii Śląska Wrocław, który uległ poważnemu wypadkowi.

Franek Tokarski, choć przebywa w tej chwili w krakowskim szpitalu, był najważniejszą postacią niedzielnego wydarzenia. Poważny wypadek, któremu uległ w grudniu, pozbawił go jak na razie możliwości gry w piłkę, ale Franek i jego bliscy z całych sił walczą o powrót do pełni zdrowia. W pomoc zaangażowało się piłkarskie środowisko Wrocławia i całego regionu, a punktem kulminacyjnym był charytatywny TOKAR CUP, zorganizowany przez Fundację Moc Pomocy i Akademię Śląska Wrocław, który przyciągnął nie tylko kilkuset kibiców, ale i prawdziwe gwiazdy.

Na wydarzeniu pojawili się, chociażby mistrzowie Polski z 2012 roku, prezydent Wrocławia Jacek Sutryk oraz cała ekstraklasowa drużyna Śląska z trenerem Jackiem Magierą i kapitanem Erikiem Exposito na czele.

– Na wstępie bardzo dziękuję wszystkim, którzy dziś przyszli na turniej, by wspierać Franka. Mnóstwo osób zaangażowało się w zbiórkę, dostarczyło nam ciekawe pamiątki na licytację, pojawiło się w hali. Wielkie słowa uznania dla naszych partnerów i wszystkich biorących udział w organizacji wydarzenia. Bardzo dziękujemy mistrzom Polski z 2012 roku, olbdojom Śląska, futsalowej drużynie WKS-u, Karkonoszom Jelenia Góra i wszystkim zespołom klubów partnerskich naszej akademii. Cieszymy się, że wielu kibiców przy okazji charytatywnego turnieju mogło spotkać pierwszą drużynę, otrzymać autografy i zdjęcia od zawodników. Chcemy przybliżać im piłkarzy i zapraszać na mecze. Liczymy, że zobaczymy się w niedzielę 11 lutego na meczu z Pogonią Szczecin – mówi Patryk Załęczny, prezes Śląska Wrocław.

Turniej podzielony był na trzy fazy – w pierwszej rywalizowali młodzicy (Śląsk Wrocław, Polonia Nysa, Olympic Wrocław i Bumerang Wrocław​), w trzeciej trampkarze (Śląsk Wrocław, Wojskowy Śląsk Wrocław, MMKS Kluczbork i Piast Żmigród), a pomiędzy nimi na parkiecie pokazali się seniorzy w meczach pokazowych. Kibice mieli okazję zobaczyć w grze zespół oldbojów Śląska chociażby z Romualdem Szukiełowiczem na ławce trenerskiej i Piotrem Jawnym na boisku, pierwszoligowych futsalistów WKS-u, przedstawicieli nowego klubu partnerskiego, czyli Karkonoszy Jelenia Góra oraz samych mistrzów Polski z 2012 roku. Sztylka, Celeban, Pawelec, Wołczek, Socha, Dudek, Ćwielong, Diaz, Hryńczuk… te nazwiska od lat pozostają w sercach wrocławskich fanów.

– Oczywiście, że miło się spotkać po latach. Trzymamy za Franka kciuki i cieszę się, że mogliśmy pomóc w takiej formie – przyznał wychowanek Śląska Wrocław, Tadeusz Socha, a obecnie skaut rzeszowskiej Stali. Obrońca pokazał, że choć karierę zakończył już kilka lat temu, to wciąż bardzo dobrze radzi sobie w rywalizacji piłkarskiej.

Największą atrakcją dla uczestników charytatywnego turnieju była prezentacja lidera PKO BP Ekstraklasy, czyli zespołu Śląska Wrocław.

– Powiem krótko – dziękujemy za wsparcie, jakie nam dajecie i liczymy, że wiosną będziecie nas głośno wspierać na każdym meczu. Kupujcie bilety, zdzierajcie gardło, dopingujcie, a my zrobimy wszystko, by wygrywać jak najwięcej spotkań – mówił Jacek Magiera, trener WKS-u.

Wicekapitan zespołu, Łukasz Bejger, poinformował w imieniu drużyny, że zawodnicy zebrali dla Franka i przekazują na jego leczenie kwotę 43 575 złotych. A kapitan – Erik Exposito – jak zawsze oblegany przez fanów cierpliwie rozdawał autografy i pozował do zdjęć.

Ważną częścią turnieju były licytacje atrakcyjnych pamiątek – koszulki Śląska Wrocław, również koszykarskiego i futsalowego, trykot Lechii Gdańsk, koszulka reprezentacji Bułgarii od Aleksa Petkova czy japońskiego klubu z Tokio od Jakuba Słowika, rękawice bramkarskie Kacpra Trelowskiego, piłki, plakaty, proporczyki, kalendarze, a nawet buty Erika Exposito! Do tego trening personalny z Piotrem Celebanem czy zaproszenia VIP na mecz Ekstraklasy. W sumie kilkadziesiąt ciekawych pamiątek, w większość z podpisami zawodników lidera polskiej ligi! Wszystkim zwycięzcom licytacji dziękujemy i gratulujemy.

Zawody w każdej kategorii wiekowej były przeprowadzane bez klasyfikacji końcowej, a tak naprawdę każdy z uczestników i kibiców dołożył cegiełkę do pomocy na rzecz Franka.

Przez cały czas trwania turnieju można było wspierać zbiórkę poprzez wpłaty do puszek, „zbiórkomatów” oraz kupno przygotowanych przez rodziców kolegów Franka z drużyny smakołyków.

Franciszka Tokarskiego cały czas można wspierać poprzez:
– Wpłatę na konto Fundacji Moc Pomocy – nr konta: 16 1020 5226 0000 6602 0635 0765
W tytule przelewu: Franciszek Tokarski Turniej

– Oficjalną zbiórkę:
https://www.mammoc.pl/franciszek-tokarski
Z komentarzem: Franciszek Tokarski Turniej

– Rozliczenie 1,5%:
KRS 0000769935
Cel szczegółowy: Franciszek Tokarski

Biuro Prasowe Śląska Wrocław

fot. Krystyna Pączkowska/slaskwroclaw.pl

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.