Zapowiedź meczu FC Corvinul 1921 Hunedoara – Miedź Legnica

Przed piłkarzami Miedzi trzeci mecz kontrolny w trakcie tureckiego zgrupowania. Rywalem legniczan będzie wicelider zaplecza rumuńskiej elity.

Za zespołem znad Kaczawy pierwszy obozowy tydzień. Zielono-niebiesko-czerwoni odbywali ciężkie treningi. Zawodnicy jednak nie narzekają.

– Czuję się bardzo dobrze, zarówno pod względem piłkarskim, jak i wydolnościowym. Jeśli chodzi o całą drużynę, to jesteśmy bardzo dobrze przygotowani. Początek obozu był bardzo ciężki, a teraz wchodzimy już w taki tryb, że co dwa dni będą mecze, więc na treningach jest trochę luźniej – mówi Miłosz Lewandowski.

Legniczanie mierzyli się dotąd z dwoma azjatyckimi rywalami, preferującymi odmienny styl gry. Miedź ma więc za sobą ciekawe sprawdziany formy.

– Powiedziałbym, że te dwie drużyny były zupełnie inne, ponieważ Korea Południowa U23 bardzo chciała kontrolować grę, natomiast zespół z Uzbekistanu był bardzo bezpośredni i starał się szybko kończyć akcje. Musimy być gotowi na różne style, ponieważ w Fortuna 1 Lidze też zdarzają się różni rywale. Każda drużyna jest inna, więc we wtorek zobaczymy co pokaże zespół z Rumunii – dodaje obrońca Miedzi.

FC Corvinul 1921 Hunedoara występuje na drugim poziomie rozgrywkowym w swoim kraju. Największym sukcesem było zajęcie trzeciego miejsca w rumuńskiej elicie w sezonie 1981/1982. Klub upadł na początku XXI wieku, a kontynuatorem tradycji jest obecny FC Corvinul 1921 Hunedoara.

„Błękitne Kruki” po rundzie jesiennej zajmują drugą pozycję w dwudziestozespołowej rumuńskiej Liga 2, tracąc oczko do lidera. W 15 meczach Corvinul zgromadził 31 punktów, na co złożyło się 9 zwycięstw, 4 remisy i 2 porażki, przy bilansie bramkowym 23:11. Ostatnim transferem zespołu jest juniorski reprezentant Rumunii, napastnik Lucas Câmpan, wypożyczony z ACS Socodor.
 
– Na pewno odprawy przedmeczowe w mniejszym stopniu poświęcone są rozpracowaniu rywala niż przed meczami w Fortuna 1 Lidze. W sparingach skupiamy się przede wszystkim na tym, co my chcemy grać, swoim modelu gry i na realizacji założeń, nad którymi pracujemy – zaznacza Lewandowski.

Początek wtorkowego meczu o godzinie 9 czasu polskiego.

Źródło: Biuro Prasowe Miedzi Legnica


 

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.