Tomasz Hajto o kwalifikacjach Macieja Skorży: Póki co ma szczęście, bo trafia do mocnych klubów

W niedzielnym programie Cafe Futbol gościem Bożydara Iwanowa był m.in. Tomasz Hajto. Poruszony został temat Lecha Poznań, który zapewnił sobie mistrzowski tytuł na kolejkę przed końcem rozgrywek.

Ogromna większość ekspertów chwali trenera Macieja Skorżę za poukładanie zespołu Lecha Poznań i zdobycie mistrzostwa Polski. Tomasz Hajto, znany ze swoich kontrowersyjnych poglądów, znów nie popłynął z prądem i zdyskredytował wkład szkoleniowca w końcowy triumf.

– Ja mam trochę inne spojrzenie niż dziennikarskie, bardziej z szatni. Pracowałem z Maciejem Skorżą, gdy ten był asystentem Pawła Janasa. Uważam, że zasługa stworzenia tak mocnej kadry na 100-lecie Lecha Poznań stoi głównie po stronie Piotra Rutkowskiego, Tomasza Rząsy i ludzi dookoła, którzy się tym zajęli. Stworzyli drużynę, w której nie tylko na jednej pozycji mamy dwóch klasowych zawodników. Na niektórych jest ich nawet trzech – powiedział Hajto.

– O ile Lech miał lekki moment kryzysu, to sam przegrał finał Fortuna Pucharu Polski, nie do końca analizując zespół Rakowa i wystawiając po bokach dwóch ofensywnych piłkarzy, którzy kompletnie nie dają sobie rady z grą w defensywie, czyli Rebocho i Joel Pereira. Przed rozpoczęciem sezonu powiedziałem w Cafe Futbol, że Lech ma tak mocny skład, że powinien wygrać to mistrzostwo w cuglach, z dużą przewagą punktową. Wiedziałem, że trener musiał coś wygrać z takim składem personalnym. Póki co ma szczęście, bo trafia do mocnych klubów. Wisła Kraków, Legii Warszawa, teraz do Lecha Poznań – przekonywał „Gianni”.

Tomasz Hajto podkreślił również, że zatrudnienie Macieja Skorży w roli selekcjonera reprezentacji Arabii Saudyjskiej do lat 21, wcale nie wynikała z jego umiejętności czysto trenerskich.

– Wyjazd do Arabii Saudyjskiej i trenowanie zespołu do lat 21 nie był ukierunkowany rywalizacją sportową. Tu chodziło o kwestie finansowe. Żeby być tam zatrudnionym, trzeba mieć dobry układ. W Polsce są trenerzy, którzy są pchani i nawet, gdy nie zrobią wyniku są wychwalani, a są tacy, którzy odgórnie są skreślani – podsumował były reprezentant Polski.

Źródło: Cafe Futbol


Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.