Trzynaście bramek w meczu III ligi. Hokejowy wynik, dla kibiców frajda (WIDEO)

W meczu czwartej kolejki III ligi grupy 2 zespół Polonii Środa Wielkopolska podejmował na własnym boisku beniaminka Vinetę Wolin. Spotkanie zakończyło się hokejowym rezultatem 8:5.

Sześć bramek padło w pierwszej połowie spotkania. Gospodarze w po kwadransie prowadzili już 2:0. Wówczas do głosu doszli zawodnicy Vinety, którzy doprowadzili do wyrównania po celnych trafieniach w 22 i 33. minucie. Końcówka pierwszej odsłony gry to kolejne dwa gole. W 39. minucie prowadzenie objęli gospodarze, ale nie dowieźli go do gwizdka arbitra. W doliczonym czasie gry, beniaminek zdołał doprowadzić do remisu. Na przerwę drużyny schodziły przy wyniku 3:3.

Druga połowa przyniosła kibicom wiele emocje. Na boisko trwało ostre strzelanie. Polonia podobnie jak na początku meczu, ostro zaatakowała i w 64. minucie prowadziła już 6:3. Vineta nie zamierzała składać broni i strzeliła czwartego gola, a następnie zepchnęła gospodarzy do defensywy. Goście nadziali się jednak na kontrę zespołu ze Środy Wielkopolskiej i Polonia znów prowadziła różnicą trzech goli.

W 89. minucie ósmą bramkę dla gospodarzy zdobył Bartosz Bartkowiak. W doliczonym czasie gry goście zmniejszyli rozmiary porażki. Chwilę później sędzia zakończył spotkanie i Polonia ostatecznie pokonała Vinetę Wolin 8:5 (3:3).

– Na gorąco ciężko taki mecz podsumować. Bardzo się cieszymy, to zwycięstwo było nam bardzo potrzebne i chwialiśmy wygrać. Stworzyliśmy mnóstwo sytuacji do zdobycia bramki, ale musimy wyciągnąć wnioski, aby tych bramek tyle nie tracić. – bezpośrednio po meczu z Vinetą Wolin mówił trener Polonii, Paweł Juszczyk.

Polonia Środa Wielkopolska – Vineta Wolin 8:5 (3:3)

Bramki: Drame (12′), Bartkowiak (15′), (89′), Skrobosiński (39′), Durueke (47′), Witkowski (55′), Wujec (64′), Milachowski (78′) – Niewiada (22′), Wiśniewski (33′), (45′), (90′), Kurczak (68)

Polonia Środa Wielkopolska: Wujec, Giełda (52` Witkowski), Bartkowiak, Łasocha (73` Kultys), Durueke (68` Milachowski), Kluczyński (68` Kaźmierczak), Pryimak, Skrobosiński, Walczak, Drame (68` Pawlak).

Vineta Wolin: Rechtzigel – Węcłąwek (46` Gałosz), Lewandowski, Niewiada (46` Litwin) , Kołodziejczyk, Kuśmierek (60` Żmudź), Kurczak, Wiśniewski, Maszka (68` Hutyria), Bożko (46` Ignasiak), Skorb.

Żółte kartki: Bartkowiak, Kluczyński, Pryimak – Lewandowski, Niewiada, Kurczak