Wieczysta Kraków wygrywa na inaugurację sezonu III ligi

Wieczysta Kraków pokonała u siebie KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 2:0 w pierwszym mecze 3-ligowego sezonu.

Na listę strzelców wpisali się Maciej Jankowski (17. minuta) oraz Jakub Bąk (47. minuta). W 84. minucie rywalizacji czerwoną kartkę otrzymał Tomasz Persona, zawodnik KSZO. Goście kończyli mecz w dziesiątkę.

Wieczysta wystąpiła z całkowicie przemeblowaną defensywą w porównaniu z poprzednim sezonem, grającą po raz pierwszy w tym zestawieniu, w tym z debiutantem Denysem Faworowem. I zachowała czyste konto.

W pierwszym kwadransie sporo było nerwowości i chaosu w grze, żadna z drużyn nie potrafiła przejąć inicjatywy na boisku. W 16 min. Maciej Jankowski po zamieszaniu przed bramką trafił do siatki. Goście 5 min. później zrewanżowali się strzałem Jakuba Cukrowskiego nad poprzeczkę.

Sporo emocji dostarczyła końcówka pierwszej połowy meczu. Najpierw Thibault Moulin zza pola karnego huknął obok słupka bramki KSZO, a w doliczonym czasie gry Nawrot w dogodnej sytuacji z kilku metrów trafił w poprzeczkę.

Po zmianie stron miejscowi efektownie rozpoczęli grę. W 47 min. piłkę po dalekim podaniu otrzymał Jakub Bąk, który wbiegł w pole karne, wdał się w drybling z rywalem, ale ostatecznie zaliczył celne trafienie.

Gospodarze do końca spotkania kontrolowali sytuację na murawie.

Wieczysta Kraków – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 2:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Wieczysta 19

Wieczysta: Plewka – Faworow, Koncewicz-Żyłka, Augustyn, Klimczak – Moulin (90 Linca), Gamrot – Hebel, Majewski (77 Pietras), Peszko – Jankowski (31 Bąk).

KSZO: Burek – Domagała, Sylwestrzak, Camargo, Cukrowski (75 – Persona), Brągiel, Burzyński (75 Pawlik), Dumaniuk, Tymoszenko, Nawrot (55 Dziubiński) – Czernii (66 Mężyk).

Sędziował: Mateusz Wasiak (Kluczbork). Żółte kartki: Augustyn, Moulin, Peszko – Persona (dwie), Tymoszenko. Czerwona kartka: Persona 84.

Źródło: Gazeta Krakowska