Wieczysta Kraków wylatuje na zgrupowanie do Turcji. W planie pięć meczów sparingowych

Wieczysta Kraków w najbliższą sobotę wylatuje na zgrupowanie do tureckiego Belek. Podopieczni Franciszka Smudy rozegrają pięć spotkań sparingowych. Rywalami lidera małopolskiej 4 ligi będą drużyny z Rumunii, Norwegii, Serbii i Ukrainy.

Pierwszym rywalem Wieczystej będzie CS Hunedoara, lider jednej z ośmiu grup rumuńskiej III ligi, który rundę jesienną zakończył z 14 wygranymi i zaledwie jednym remisem. Mecz zostanie rozegrany we wtorek 15 lutego.

Kolejny przeciwnik – Skeid Oslo, jest beniaminkiem II ligi norweskiej, który największe sukcesy święcił w minionym wieku – raz zdobywając mistrzostwo kraju (65/66) i ośmiokrotnie krajowy puchar. W sezonie 1975/76 norweska drużyna rywalizowała w 1/16 finału Pucharu Zdobywców Pucharów ze Stalą Rzeszów. Wtedy lepsza okazała się polska drużyna wygrywając 4:1 w Oslo i 4:0 w Rzeszowie.

W sobotę 19 lutego „żółto-czarni” zmierzą się z kolei z FK Jedinstvo UB, który jest wiceliderem rozgrywek III ligi serbskiej.

Dwa ostatnie sparingi Wieczysta rozegra z ukraińskimi drużynami. Najpierw, we wtorek 22 lutego, sprawdzi swoje siły na tle ósmej drużyny II ligi – FK Podilla Chmielnicki, a na koniec – w piątek 25 lutego spotka się z czwartą drużyną III ligi (jednej z dwóch grup) – FK Peremoga Dnipro.

Powrót do Polski zaplanowano na sobotę 26 lutego.

Źródło: Wieczysta Kraków

***

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.