Wieczysta Kraków zagrała sparing z drużyną z La Liga (WIDEO)

Wieczysta Kraków rozegrała pierwszy mecz sparingowy podczas zgrupowania w Austrii. Piłkarze Franciszka Smudy zmierzyli się z RCD Mallorca i przegrali 0:3.

Hiszpański zespół przystąpił do meczu z Wieczystą w całkiem mocnym zestawieniu. Na boisku pojawili się jeden z najskuteczniejszych zawodników klubu w poprzednim sezonie Angel Rodriguez czy grający niegdyś w m.in. Romie, Olympique’u Lyon oraz Rennes Clement Grenier.

W 14. minucie meczu piłka trafiła do wcześniej wspomnianego Clementa, a ten zagrał ją w pole karne. Tam zupełnie niepilnowany znalazł się Rodriguez i efektownym uderzeniem z powietrza pokonał Pawła Krawczyka.

Gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska i była przerywana częstymi faulami. W drugiej połowie Mallorca strzeliła drugiego gola już w 46. minucie spotkania. Jego autorem był Lago Junior. Wynik spotkania w końcówce ustalił natomiast Dani Rodriguez.

RCD Mallorca – Wieczysta Kraków 3:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Angel 14, 2:0 Lago Junior 46, 3:0 Dani Rodriguez 82.

Wieczysta: Krawczyk – Frańczak, Augustyn, Koncewicz-Żyłka, Klimczak – Peszko, Moulin, Gamrot, Kumah – Mak, Hebel oraz Bąk, Majewski, Linca, Pietras, Kołodziej.

Mallorca: Leo Roman – G. Gonzalez, Raillo, Valjent, Gaya, Cufre, Grenier, Sanchez, Llabres, Lee, Angel oraz Amath, Lago Junior, Maffeo, Copete, Abdon, J. Costa, Baba, Dani Rodriguez, Pere Joan, Russo.

Kolejne spotkanie na zgrupowaniu w Austrii Wieczysta rozegra już w poniedziałek 18 lipca. Jej rywalem będzie Dynamo Czeskie Budziejowice. Cztery dni później podopieczni Franciszka Smudy zagrają z Salernitaną. 22 lipca zmierzą się z kolejnym rywalem, który nie został jeszcze oficjalnie potwierdzony. Mówi się, że będzie nim reprezentacja Kataru.